Mladší dorost HC Děčín má za sebou základní část, během níž odehrál celkem 22 ligových utkání, ve kterých celkem získal 24 bodů, když během dvoukolové soutěže pravidelně porážel týmy umístěné v tabulce pod naším družstvem ( Chomutov „C“, Most, Příbram ) a také se nám podařilo dvakrát zdolat rezervu Karlových Varů. Odehráli jsme i vyrovnaná utkání s týmy z horní poloviny tabulky a to např.1.kolo Děčín-Mělník 1-3, 6.kolo Děčín – Třemošná 2-3, 13.kolo Děčín – Ústí nad Labem 5-6. Samozřejmě se nám nevyhnuly ani dvě vysoké porážky a to v Třemošné 1-10 a v 18.kole Děčín Litoměřice 0-9.
 
„Základní část a počet získaných bodů hodnotíme velice kladně. Před sezónou jsme v optimistických úvahách doufali v 15 bodů po základní části.“ 
 
Bohužel od konce listopadu se kádr potýká s výraznou marodkou ( několik hráčů opakovaně léčeno antibiotiky, v šatně se objevila plicní chlamidie, jeden hráč ukončil sezónu pro onemocnění mononukleózou, atd...), což nám neumožňuje trénovat v plném počtu ( ojedinělé nejsou tréninky se šesti hráči) a prakticky od této doby jsme ani v jediném utkání nenastoupili v plné sestavě. Posledních několik kol odehráváme na 11-12 hráčů, což samozřejmě výrazně ovlivňuje úroveň utkání. I přes to věříme, že se ještě do konce nadstavby, která končí až 22.3.2015 dáme do pořádku a navážeme na výkony, které jsme podávali v plné síle. Nevýhodou oproti předešlým sezónám je také úzký kádr starších žáků. Rádi by jsme některé hráče mladších ročníků zkoušeli v mistrovských utkáních a připravovali je tak na příští sezónu, bohužel to prakticky není možné, protože by trenéři starších žáků neměli k dispozici dostatečný počet hráčů pro jejich utkání. Zatím několik příležitostí dostal Matěj Kolbaba a Tomáš Kouřil, jednou nastoupili Filip Janda a Fanda Horáček.
 
Je třeba ocenit a pochválit hráče kádru mladšího dorostu, kteří neustoupili z nastoleného trendu tvrdší letní přípravy, nevzdali to jako pár jedinců ( ukončení činnosti ) a jsou pro tým přínosem. Záměrně zde nejmenujeme, protože jsme přesvědčeni, že hráči dokážou sami vyhodnotit, zda si pochvalu za svůj přístup opravdu zaslouží.
 
Autoři : Aleš Havlík a Bohuslav Tenkrát