Trutnov je letos nad medvědí síly. I potřetí totiž dokázal hráče Děčína porazit, nyní ale Medvědi vybojovali alespoň bod, když prohráli 3:4 po samostatných nájezdech.
 
Úvod zápasu patřil hostům. Ti Medvědy dobré čtyři minuty nepustili do vlastního pásma a naopak sami hrozili několika střelami před Lavingerem. Asi největší šance se zrodila ve druhé minutě, kdy se Tomáš Půlpán ocitl tváří v tvář Lavingerovi, po jeho nebezpečné střele ale domácí brankář zasáhl efektním semaforem. O chvíli později se pak usadili v útočném pásmu také Medvědi a Pavel Zajan svou přízemní střelu poslal do připraveného Jeschkeho.  Domácí hráči zvýšili svou aktivitu a postupně tak měli o něco více ze hry. Ve čtrnácté minutě pak svou územní převahu přetavili ve vedoucí branku. MICHAL OLIVERIUS si nabruslil zpoza hostující branky až k levé Jeschkeho tyčce, kde prostrčil kotouč mezi jeho betony a ten nakonec doplachtil za brankovou čáru – 1:0.  Následně pak měli Děčínští další šance, ale Jeschke ve svém brankovišti doslova čaroval a držel svůj tým.
 
Další velká šance Medvědů se zrodila v pětadvacáté minutě, kdy před Radkem Fojtem zívala odkrytá klec, tu ovšem trefit nemohl, protože pouze promáchl. Po něm měl další šanci Radek Fojt, ale proti jeho jedovce vytasil semafor také brankář Trutnova a stále se tak ve druhém dějství skóre neměnilo. V devětadvacáté minutě už ale ano. A to na straně hostů. MATĚJ BAŽANT dokázal využít velmi rychle početní výhodu svého celku a bylo vyrovnáno - 1:1. Po sérii šancí na obou stranách drželi oba celky nerozhodný stav až do čtyřicáté minuty. LUKÁŠ KASTNER z mezikruží doslova zavěsil puk do děčínské klece a "šatňákem" tak strhl vedení na stranu Trutnova - 1:2.
 
V sedmačtyřicáté minutě utekli hosté na rozdíl dvou gólů. JAKUB TATAR dostal od domácích nabito před Lavingerovu branku a svou střelou mu nedal vůbec šanci - 1:3. Hráči Děčína tak rázem museli dohánět už dvoubrankové manko. Snažili se o kontaktní branku, ta ale stále nepřicházela. Nakonec se Medvědi dočkali v šestapadesáté minutě, kdy JAN MOLNÁR svou přesnou střelou rozvlnil síť za zády Jeschkeho a vykřesal ještě naději pro svůj tým - 2:3. Od té chvíle bylo hokejistů Děčína plné kluziště a šance střídala šanci. Na počátku šedesáté minuty uklidil puk do odkryté klece JAROSLAV HAŠEK a bylo vyrovnáno - 3:3. Medvědi tak dokázali využít hru bez brankáře a hned se jim lépe dýchalo. No a v samotném závěru třetí třetiny mohl otočit zápas znovu Jaroslav Hašek, ale Jeschke proti němu vytasil bravurní zákrok a jen díky němu hosté neinkasovali. Základní hrací doba tak nerozhodla a na řadu přišlo pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. Ale ani tato část hry neurčila vítěze, o kterém tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se trefil jako jediný ONDŘEJ POUL a připsal tak svému týmu bonusový bod navíc - 3:4.
 
HC Děčín - HC BAK Trutnov 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Oliverius, 56. Molnár (Oliverius), 60. Hašek (Oliverius, Vaněk) – 29. Bažant, 40. Kastner (Půlpán T., Bažant), 47. Tatar (Smékal), rozh. náj. Poul
 
Sestava HC Děčín:
Lavinger (Kácha) – Vaněk, Molnár, Chmel, Málek, Zdvořáček, Hucek – Hašek, Volráb, Zajan – Faigl, Racek, Oliverius – Fojt, Vacek, Sýkora – Vykouk, Kopta