Ve dnech 26. – 27. 12. 2016 se na děčínském zimním stadionu konal turnaj nejmenších hokejistů 2. tříd. Na turnaji se potkalo celkem 11 týmů z  celé České Republiky a 1 účastník byl i ze Slovenska. HC Děčín měl v  turnaji 2 želízka v  ohni – tým A a B.
 
Tým A odehrál ve své skupině 5 utkání, ve kterých nezaváhal a podařilo se mu postupně porazit celky Milevska, Letci Letňany A, Slavii Praha, Piráty Chomutov A a Benátky nad Jizerou. Tým B se svou rolí nejmladšího celku na turnaji popasoval také dobře a v  jednotlivých utkáních sbíral cenné zkušenosti, které bude úročit v  dalších letech. Ze hry si nepřipsal do tabulky sice žádný bod, avšak v  nájezdech se mu podařilo 2x zvítězit a jednou remízovat a měl možnost se potkat s  celky HK Ružinov Bratislava, Letci Letňany B, Buldoky Kadaň, Piráty Chomutov B a Českou Lípou.
 
Po bojích v  základních skupinách se přešlo do bojů o umístění. Tým B se tedy utkal s  celkem Milevska v  boji o 11. místo, kterému podlehl a tak obsadil konečné 12. místo. V  tomto případě však nešlo až tak o umístění, ale o nabrání zkušeností a zahrání si hokeje, který mají tito 6 – 7 letí hráči na prvním místě. Tým A se utkal ve čtvrtfinále s  celkem Letňany B, ve kterém zvítězil jednoznačným rozdílem a postoupil do semifinálového boje. Zde změřil síly s  celkem Ružinov Bratislava, kde si také počínal bez ztráty kytičky a tak se ve finále potkal s  nejlepším celkem druhé skupiny a to Českou Lípou.
 
Finále přineslo boj o každý metr ledu, který obsahoval vše, co hokej obsahovat má. Emoce, energii, zvraty a obraty skóre a také ze strany HC Děčín čestný boj, ve kterém bojovali všichni hráči od brankářky až po posledního hráče. Utkání bylo vyrovnané až do poslední minuty, kdy se podařilo celku Lípy vstřelit rozhodující branku a určit tak konečné pořadí.
 
Pořadí turnaje:
1. HC Česká Lípa
2. HC Děčín A
3. SK Trhači Kadaň
4. HK Ružinov Bratislava
5. HC Piráti Chomutov A
6. HC Slavia Praha
7. HC Letci Letňany A
8. HC Letci Letňany B
9. HC Benátky n/J
10. HC Piráti Chomutov B
11. HC Milevsko
12. HC Děčín B
 
HC Děčín reprezentovali: Ortová Veronika, Javůrek Jiří (brankáři), Bosák Samuel, Domes Jan, Horník David, Hynčica Roman, Jakeš Jan, Jednorowicz Bruno, Kváš Kevin, Michálek Martin, Petr Tadeáš, Plachá Alžběta, Sanejstr Stanislav, Svoboda Adam, Šejc Šimon, Vaníček Jonáš, Barta David, Drobůl Jan, Hoffman Filip, Hoffman František, Jireš Jáchym, Krátký Jakub, Mayer Lukas, Pacovský Adam, Seifert Kryštof, Šváb Matěj, Tomsa Jaroslav, Vacková Karolína, Volejník Teo, Volner Samuel.
 
Poděkování patří nejenom hráčům za předvedené výkony a vzornou reprezentaci klubu, ale také rodičům za  pomoc při organizaci turnaje