Ve středu je na programu dohrávka devatenáctého kola. Zápas mezi Klatovy a Děčínem byl odložen pro rozsáhlou marodku Medvědů. 
 
Hokejisté Děčína odehráli své první mistrovské utkání v roce 2017 v sobotu, kdy zajížděli na led Draků z Bíliny. A i když od první třetiny vedli 1:0, nakonec odešli z ledu jako poražený tým v poměru 4:5. Z nedaleké Bíliny tak nepřivezli ani bod. Příznivce Děčína ale potěšil fakt, že se do sestavy vrátil Lukáš Zika, který po loňské sezóně ukončil svou kariéru a fanoušci, kteří přijeli Medvědy podpořit do Bíliny, mu tak připravili pěkné choreo. Došlo tedy znovu k oživení kapely "Oliband", jak se nazývá dvojici Oliverius - Zika. V tabulce druhé ligy ve skupině Západ jsou hráči Děčína stále na osmém místě se ziskem třiceti bodů. Nyní je tedy čeká další venkovní zápas v Klatovech, který se v loňském roce neodehrál kvůli děčínské marodce. Dokáží Medvědi přivézt z ledu Klatov, které jsou partnerským týmem extraligové Plzně, nějaké body?
 
Ani Klatovům se v sobotu nedařilo. Na svém ledě přivítali Klášterec nad Ohří, který vyloupil jejich led a zvítězil 4:2. V tabulce jsou na tom hráči dnes domácího celku rozhodně lépe, než Děčín. Jsou třetí a na své konto si dosud připsali čtyřiačtyřicet bodů. Dnes se představí svým divákům znovu na vlastním ledě a tentokráte už klopýtnout nebudou chtít. 
 
Co se týče vzájemných utkání v letošní sezóně, je na tom lépe děčínský tým, který nejprve v prvním duelu v sezóně porazil Klatovy v jejich teritoriu 4:1 a na toto vítězství pak navázal i v Děčíně, kde zvítězil těsně 2:1. Klatovští tak mají Medvědům rozhodně co vracet  a o to více mají motivaci své předchozí dva neúspěchy napravit. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
 
Zápas na klatovském zimním stadionu začíná ve středu 11. 1. 2017 v 18. hodin. 
 
Online přenos zde: SHC Klatovy - HC Děčín