Druhá hokejová liga má dnes na programu sedmadvacáté kolo a v jeho rámci přijede na děčínský led tým z Podkrkonoší, a sice HC Stadion Vrchlabí. 

Medvědi zatím v letošním roce ještě nebodovali. V prvním utkání nestačili na Bílinu na jejím ledě, když prohráli 4:5 a následně pak v dohrávce devatenáctého kola podlehli ve středu 3:7 Klatovům, taktéž v jejich teritoriu. V sobotu se poprvé v roce 2017 představí také děčínským fanouškům a přejí si, aby konečně bodovali. Na svém kontě mají zatím třicet bodů a v tabulce druhé ligy jsou na osmém místě.  

Vrchlabští hokejisté měli na svém kontě tři prohry v řadě, v posledním duelu však na svém ledě doslova deklasovali Baník Sokolov 11:0 a spravili si tak chuť. Výhra nad posledním týmem tabulky byla sice z kategorie těch povinných, ale rozhodně Stadionu pomohla k vrácení své herní pohody. Vrchlabí zatím nasbíralo třiačtyřicet bodů a v současné době okupuje čtvrtou pozici.  

Oba celky se letos utkaly už dvakrát. Poprvé sebrali Medvědi Stadionu dva body na domácím ledě po výhře 4:3 v prodloužení. Vrchlabští pak ve druhém vzájemném měření sil nenechali na svém ledě nic náhodě a Děčín porazili 6:3. Kdo se bude radovat dnes?

Návrat Lukáše Ziky 

Fanoušky děčínského hokeje potěšila minulý týden zpráva o tom, že se do sestavy Medvědů vrací Lukáš Zika, který tak obnovil svou hráčskou kariéru a je místním velkým oblíbencem. Došlo tak k obnovení kapely "Oliband", jak se přezdívá dvojici Oliverius – Zika. Dnes by se měl poprvé ukázat také na domácím ledě.  

Zápas na děčínském zimním stadionu začíná v sobotu 14. 1. 2017 v 18. hodin a všichni jste do hlediště srdečně vítáni.
 
Online přenos: HC Děčín - HC Stadion Vrchlabí