Medvědi mají ve středu 18. 1. 2017 na programu dohrávku čtyřiadvacátého kola a na svém ledě tak přivítají svého tradičního rivala z Klášterce nad Ohří. Porazí svého soka i potřetí v sezóně?
 
Medvědi v posledním odehraném utkání zvítězili na domácím ledě nad Vrchlabím 4:3 a poprvé v roce 2017 si připsali plný počet bodů do tabulky. V utkání přidal svůj první gól po návratu do týmu Děčína Lukáš Zika, jenž zakončil sólo v době, když se vracel z trestné lavice a zvyšoval už na 2:0. V tabulce jsou Medvědi na sedmém místě, kam poskočili právě po sobotním duelu s Vrchlabím. Na svém kontě mají třiatřicet bodů a dnes by rádi přidali další, aby se odpoutali od osmého Trutnova, který má shodný počet bodů. Jak se jim v dohrávce utkání, které se mělo hrát o vánočních svátcích, bude dařit?
 
To Klášterečtí jsou na tom oproti Děčínu o něco lépe. Zatím jsou na pátém místě druholigové tabulky a dosud nasbírali devětatřicet bodů. V minulém kole, kdy doma prohráli těsně s Kobrou Praha 3:4 tak přerušili svou sérii výher, která činila pět zápasů v řadě. Medvědy tak nečeká rozhodně nic jednoduchého. Stejně jako oni po bodech prahnou i Klášterečtí. Čeká nás ale jistě napínavý duel, který by mohl přinést i spousty branek, jako je to většinou mezi oběma celky zvykem. Kdo z tradičních rivalů odejde z ledu jako vítěz?  
 
V letošní sezóně se oba celky utkaly už dvakrát a v obou případech byl úspěšnější děčínský tým, který pokaždé zvítězil za tři body. Nejprve na domácím ledě 4:2 a pak v dokonalé přestřelce v Klášterci pak bral opět výhru o dvě branky, tentokráte ale pěkně divokou – 10:8. Třeba oba soupeři předvedou podobnou přestřelku i ve středu.
 
Zápas na děčínském zimním stadionu začíná ve středu 18. 1. 2017 v 18. hodin a všichni jste do hlediště vítáni. 
 
Online přenos: HC Děčín - HC Klášterec nad Ohří