Po učiněném prvním kroku se uskutečnila ve VIP salonku prezentace. Rodiče si zde vyslechli především pozitiva a přínosy týkající se hokeje, zároveň byl představen náš klub. Poté se děti v šatnách převlékly a přemístily se na ledovou plochu. Zde si děti vyzkoušely čtyři stanoviště zaměřené na zábavné bruslařské cvičení, střelbu na branku a vedení kotouče. Na závěr si všechny děti zahrály minihokej. Nejmenším dětem a úplným začátečníkům byla u mantinelu vyhrazena „bezpečná zóna“, kde se učily zábavnou formou úplné základy, jako je postavení se na nohy a první krůčky po ledě.

Děti, které se věnují hokeji dva až tři roky, předvedly ukázku svých dovedností na stejných stanovištích, jako nově příchozí účastnící a rodiče tak měli možnost vidět, jaký se dá pravidelným tréninkem udělat pokrok za tak krátkou dobu. Celým tréninkem provázel svým komentářem všechny přítomné hlavní trenér 1. - 4. třídy Mgr. Ondřej Michálek, který popisoval na co jsou zaměřená jednotlivá stanoviště a prováděl rozhovory s přítomnými dětmi. Pobavila rovněž přítomnost našeho klubového maskota – medvěda grizzlyho. Celkem se sešlo pětadvacet malých účastníků, soudě podle dobré nálady a energie věříme, že s nimi nevidíme naposledy.

Fotogalerii akce naleznete zde: