V sobotu je na programu třicáté kolo druhé hokejové ligy a pro hokejisty Děčína a Jablonce nad Nisou, které tak čeká vzájemný duel, to bude zápas speciální. V rámci projektu Legenda pomáhá se totiž zapojí do této akce tím, že odehrají zápas v dresech s podobiznou Ivana Hlinky na prsou. Tyto dresy poté poputují do dražby a výtěžek půjde na dobrou věc v rámci nadačního fondu Ivana Hlinky. 

Medvědi po dvou shodných výhrách 4:3 nad Vrchlabím a Kláštercem pak připsali dvě porážky. Nejprve doma nestačili na Klatovy, které po dlouhých šesti letech vyloupily děčínský led poměrem 4:1 a hned na to pak zajížděli na pražskou Kobru, tedy na led lídra druhé ligy ve skupině Západ a domácí neponechali nic náhodě a Medvědy smetli vysoko 7:0. V tabulce jsou hráči Děčína na osmém místě a na svém kontě mají šestatřicet bodů. A v sobotu mají před sebou další těžký oříšek.

Vlci jsou totiž na třetím místě a letos se jim v sezóně opravdu daří. Na svém kontě mají čtyřiapadesát bodů a na rozdíl od hráčů Děčína mají play-off už takřka jisté. Na nepostupové místo mají obrovský náskok a mohou tak hrát daleko uvolněněji. Do Děčína jedou rozhodně získat další body, nejlépe tři. Podaří se je hostům na ledě Děčína urvat? To nám napoví až samotné utkání, které bude dnes hodně speciální.

Legenda pomáhá

Zápas bude speciální, oba celky se totiž zapojí do unikátního projektu "Legenda pomáhá". Na přelomu ledna a února roku 2017, tedy v době, kdy by legenda českého hokeje, pan Ivan Hlinka, oslavila své sedmašedesáté narozeniny, nastoupí všechny kluby Tipsport extraligy, WSM ligy a vybrané kluby druhé  hokejové ligy ve speciálních dresech podle jednotného návrhu s podobiznou Ivana Hlinky na prsou. A Děčín i Jablonec jsou právě těmi kluby, které se této akce zúčastní a oba tak nastoupí v těchto unikátních dresech.

Více o projektu zde: Legenda pomáhá

Oba celky se letos utkaly třikrát a ve všech třech případech zvítězili jablonečtí Vlci. Dvakrát v základní hrací době a jednou po prodloužení. Dokáží dnes Medvědi poprvé letos porazit svého regionálního soupeře?

Online přenos: HC Děčín - HC Vlci Jablonec nad Nisou

 

Pozvánka na utkání Legenda pomáhá