Finiš základní části druhé hokejové ligy má napilno. Dalším kolem dnes pokračuje už jednatřicáté kolo a v jeho rámci zajíždějí Medvědi do Trutnova, kde se střetnou s místním týmem HC BAK Trutnov. 
 
Medvědi mají za sebou tři prohry v řadě. Tu poslední utrpěli na vlastním ledě při speciálním utkání Legenda pomáhá a v dresech s Ivanem Hlinkou na prsou vybojovali se silným Jabloncem alespoň bod a prohráli 3:4 v prodloužení. Přitom ale před třetí třetinou vedli 3:2, když otočili nepříznivý stav z 0:2 na 2:2 a pak strhl vedení na děčínskou stranu Michal Oliverius. Jenže ve třetí části hry Jablonec vyrovnal a hned v první minutě nastaveného času bral bonusový bod navíc. Děčínští potřebují body jako sůl, stále jsou na osmém místě v tabulce a na svém kontě mají sedmatřicet bodů. Na paty jim dýchá devátá Bílina, která ztrácí osm bodů. 
 
Domácí hokejisté jsou na tom lépe. Zatím jsou na šestém místě s jednačtyřiceti body a drží tak postupové pásmo do play-off s mírným náskokem. Ten budou chtít trutnovští hokejisté navýšit i dnes na svém ledě. Navíc Trutnov drží třízápasovou vítěznou sérii a jede tedy na vítězné vlně. Nejprve porazil Řisuty vysoko 8:1, pak přišla výhra 2:1 po samostatných nájezdech proti Klášterci a naposledy sebrali hráči Trutnova všechny tři body Sokolovu na jeho ledě, který vyloupili poměrem 6:1. 
 
Co se týče vzájemných utkání, tak je na tom lépe trutnovský celek. Ten po třech odehraných duelech v právě probíhající sezóně dokázal vždy zvítězit. Dvakrát po základní hrací době a jednou po samostatných nájezdech. Medvědi tak mají svému soupeři rozhodně co vracet a pokusí se v posledním společném klání získat nějaké body, nejlépe však tři. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo po závěrečné siréně bude mít větší důvod k radosti.
 
Utkání na trutnovském zimním stadionu začíná ve středu 1. 2. 2017 v 18. hodin.
 
Online přenos: HC BAK Trutnov - HC Děčín