Dvaatřicáté kolo je na programu o nadcházejícím víkendu. Hokejisté Děčína přivítají na svém ledě Buldoky z Řisut.  Pomalu, ale jistě tak základní část letošní sezóny spěje do svého konce. Medvědům zbývá odehrát už pouze šest utkání, z toho tři na domácí půdě.
 
Hráči Děčína by potřebovali už bodovat jako sůl. Mají za sebou čtyři prohry v řadě, tu poslední utrpěli na ledě Trutnova, který Děčín porazil čtyřikrát v sezóně. V tabulce jsou tak stále na osmém místě a na své konto si dosud připsali sedmatřicet bodů. Na Draky z Bíliny mají náskok sedmi bodů, aby si ale udrželi postupovou osmičku do play-off, měli by si připsat nějaké ty body, aby zachovali odstup od Bíliny nebo naopak navýšili, pokud by Draci prohráli. Proti Řisutům to nebude nic jednoduchého.
 
Hosté jsou sedmí, těsně před Medvědy, na které mají náskok pěti bodů. Buldoci v posledním odehraném utkání brali dva body, když doma porazili Sokolov 3:2 po prodloužení. V tabulce tak mají dvaačtyřicet bodů a na led Děčína pojedou s úmyslem získat jakékoli body, aby si odstup od Medvědů dokázali udržet. Čeká nás tak jistě zajímavé utkání, ve kterém půjde o další veledůležité body do tabulky druhé hokejové ligy.
 
Oba týmy se v základní části utkaly už třikrát, dnešní duel je tedy tím posledním, který Děčín proti Řisutům odehraje. Proti Buldokům se letos Medvědům daří. Dokázali totiž všechna utkání vyhrát. Nejprve ve Slaném 4:3 po samostatných nájezdech, pak přišla domácí výhra 4:1. V dalším klání na ledě ve Slaném se zrodilo vítězství 3:2 po prodloužení. Potvrdí Medvědi letošní skvělou bilanci proti Buldokům, nebo naopak Řisutští Děčínu oplatí tři předchozí neúspěchy? Uvidíme, to nám samozřejmě napoví až samotné utkání.
 
Zápas na děčínském zimním stadionu začíná v sobotu 4. 2. 2017 v 18. hodin a všichni jste do hlediště vítáni.
 
Online přenos: HC Děčín - HC Řisuty