Na hokejisty Děčína čeká předposlední domácí utkání v základní části, když na svém ledě přivítají západočeský Sokolov.
 
V posledním odehraném klání prohráli Medvědi 2:3 po samostatných nájezdech v Klášterci, který Děčínu vůbec poprvé v právě probíhající sezóně sebral nějaké body. Děčínští jsou tak stále v tabulce na osmém, tedy posledním místě zaručujícím vyřazovací boje a na své konto si připsali jednačtyřicet bodů. Na devátou Bílinu mají náskok jedenácti bodů, a tak Medvědi pomalu směřují do play-off. Porazí svého rivala ze západu Čech podruhé v sezóně?
 
Hosté jsou na tom mnohem hůře, prakticky od začátku sezóny se krčí na poslední, tedy desáté příčce a zřejmě je nemine boj o udržení se ve třetí nejvyšší české soutěži. Sokolovští po černé sérii čtrnácti proher ve středu konečně bodovali, když na svém ledě porazili Draky z Bíliny těsně 3:2. Stále ovšem na Bílinu ztrácejí deset bodů a těžko lze předpokládat, že by do konce základní části s pořadím ještě něco udělali. Ale samozřejmě stát se ještě může cokoli. 
 
V letošní sezóně se oba celky utkaly dvakrát. Nejprve v Sokolově zvítězil Baník 3:2 po prodloužení, doma pak Medvědi zabrali a brali výhru 4:0. Kdo se tedy bude radovat dnes znovu na děčínském ledě? 
 
Zápas na děčínském zimním stadionu začíná v sobotu 11. 2. 2017 v 18. hodin. Přijďte Medvědy povzbudit v bojích o další veledůležité body do tabulky. Vaše hlasivky budou rozhodně potřebovat.
 
Online přenos: HC Děčín - HC Baník Sokolov