Základní část druhé hokejové ligy spěje do svého konce, hokejistům Děčína zbývají odehrát už jen dvě utkání a v sobotu 18. 2. 2017 sehrají vůbec poslední zápas na domácí půdě, když přivítají nedalekou Bílinu. 
 
Medvědi se dvakrát po sobě utkali se Sokolovem a v obou případech si připsali shodný výsledek 6:0. Nejprve takto zvítězili doma před svými diváky, o pár dní později skončil takovým výsledkem duel hraný na sokolovském ledě. V tabulce jsou tak sedmém místě se ziskem sedmačtyřiceti bodů a mají stále šanci bojovat nejen o šestou pozici, ale také o páté místo. Záleží ovšem, jak si povedou o víkendu týmy, které jsou před Děčínem.
 
Bílinští Draci mají nyní šestizápasovou sérii proher a rádi by ji přerušili. Hostům už ale o nic nejde, ať zápas na děčínském ledě skončí jakkoli, zůstanou na deváté příčce a do vyřazovacích bojů se nepodívají. Mají ale jistotou záchrany ve druhé lize, po skončení základní části jim tak skončí letošní sezóna. Dosud si na svém konto připsali jednatřicet bodů.
 
Co se týče vzájemných zápasů, pokaždé letos zatím platilo pravidlo můj dům, můj hrad. Bílina nejprve na svém ledě zvítězila 4:2, Medvědi pak Drakům oplatili porážku ve svém teritoriu, když zvítězili 7:2. V dalším vzájemném klání ale v Bílině padli těsně 4:5. Budou se domácí dnes znovu radovat z jakékoli výhry? To nám samozřejmě napoví až samotné utkání.
 
To na děčínském zimním stadionu začíná v sobotu 18. 2. 2017 v 18. hodin a všichni jste do hlediště srdečně vítáni.
 
Online přenos: HC Děčín - HC Draci Bílina