Už dnes sehrají hokejisté HC Děčín své poslední utkání v základní části, a to na ledě vrchlabského Stadionu. 
 
Medvědi v posledních třech odehraných utkáních doslova řádili. Nejprve dvakrát po sobě porazili Sokolov stejným výsledkem 6:0 doma i na jeho ledě a v sobotu pak porazili na svém ledě Bílinu 7:0. Skóre z těchto duelů tak narostlo na 19:0. O nulu na děčínském kontě se dvakrát postaral Lukáš Lavinger a jednou pak Jan Dlouhý. Hráči Děčína mají na svém kontě rovných padesát bodů a v tabulce jsou prozatím na šestém místě. Závěr základní části může být ještě hodně zamotaný, a tak se konečné pořadí všech týmů určí až po posledním kole. Každopádně první kolo play-off odehrají Medvědi na ledě soupeře. Doma se pak představí ve druhém utkání v pondělí 27. 2. 2017.
 
Vrchlabští hokejisté stále bojují o vyšší umístění v tabulce, nyní jsou čtvrtí se ziskem čtyřiašedesáti bodů, chtěli by ale poskočit na třetí příčku. Proto dnes ve svém teritoriu budou chtít rozhodně plně bodovat. Naposledy se Stadion utkal se Sokolovem, nyní už jistým účastníkem baráže o udržení se ve druhé hokejové lize, na jeho ledě, odkud přivezl výhru 4:2. Dnešní duel nabídne zajímavou podívanou a ani jeden tým se rozhodně šetřit nebude.
 
Letos mají Medvědi s Vrchlabím kladnou bilanci. Doma dvakrát zvítězili výsledkem 4:3, z toho jednou v základní hrací době a jednou v prodloužení, v Podkrkonoší pak naopak zase plně bodovalo Vrchlabí, když zvítězilo 6:3. Kdo vzejde dnes jako vítěz?
 
Zápas na vrchlabském zimním stadionu začíná v úterý 21. 2. 2017 v 18. hodin.
 
Online přenos: HC Stadion Vrchlabí - HC Děčín