Play-off - vrchol sezóny. Medvědi si po roční pauze zase zahrají ve vyřazovacích bojích a v sobotu se k prvnímu utkání osmifinále vydají na velmi dalekou cestu, a sice až do Moravských Budějovic, kde svedou boj o první bod v sérii s místním týmem HC Moravské Budějovice 2005.
 
Medvědi na svého soupeře a na umístění čekali až do samého konce základní části po odehrání všech utkání. Nakonec skončili šestí a vyzvou právě Žihadla z Moravských Budějovic. Série to bude rozhodně hodně těžká, Moravské Budějovice letos předvádí dobré výkony a jejich umístění na třetí pozici hovoří za vše. Ale Medvědi zejména v posledních čtyřech utkání měli formu jako hrom. Připsali si čtyři výhry se skórem 23:2. Poslední duel byl ale co se zisku tří bodů týče, nejcennějším. Zrodil se totiž na ledě velmi silného Vrchlabí. Přenesou si hokejisté Děčína střeleckou mušku i do play-off? 
 
Také Žihadla si připsala čtyřzápasovou šňůru bez ztráty jediného bodu a upevnila si tak svou třetí pozici ve skupině Střed. Celkově měli hokejisté tohoto celku stabilní výkony prakticky po celou sezónu. I přesto, že se oba kluby v letošní sezóně nepotkaly, vzhledem k tomu, že hrají každý v jiné skupině, jedno ale měli v lednu společné. I Žihadla se totiž zapojila do unikátního projektu Legenda pomáhá a nastoupila tak v dresech s Ivanem Hlinkou na hrudi, stejně jako tak děčínští Medvědi. Série může být dlouhá, zápasy osmifinále play-off se hrají na čtyři vítězná utkání a hrát se tak může až sedm zápasů mezi oběma týmy. 
 
Vzájemná utkání
 
V sezóně 2014/2015 se spolu oba celky utkaly dvakrát v rámci základní části sezóny. Medvědi nejprve doma zvítězili 7:2 a na ledě Žihadel pak brali výhru 5:4 po prodloužení. Moravské Budějovice tak mají Medvědům rozhodně co vracet a mají o motivaci postaráno. Čeká nás tak rozhodně velmi zajímavá série. 
 
Kdo začne sérii vítězně? To se dozvíme v sobotu večer. Zápas na zimním stadionu v Moravských Budějovicích začíná v sobotu 25. 2. 2017 v 17. hodin. Držte Medvědům palce, začíná boj o všechno. 
 
Online přenos: HC Moravské Budějovice 2005 - HC Děčín