Po dni volna a náročné cestě do Moravských Budějovic a zpět se už v pondělí 27. 2. 2017 odehraje druhý duel série mezi Medvědy a Žihadly. Podaří se Děčínu ve svém teritoriu srovnat sérii na 1:1?

0:1 na zápasy

První duel se uskutečnil v sobotu 25. 2. 2017 na ledě lépe postaveného celku v tabulce. Medvědi tak poprvé cestovali do dalekých Moravských Budějovic, aby zde změřili síly s týmem z tabulky Střed. Domácí ukázali svou sílu a dostali se už v osmé minutě do vedení, ale Děčínští dokázali ještě v téže třetině srovnat. Začátek druhého dějství ale patřil znovu Žihadlům, která brzy vedla 3:1. Jenže ani to hráče Děčína nepoložilo a do konce druhé třetiny tak na ukazateli skóre svítil stav 3:3. Nadějný výsledek ovšem vydržel do osmapadesáté minuty, která rozhodla o těsné výhře Žihadel 4:3. Horký využil přesilovou hru a na konto svého celku tak přidal první sériový bod. První zápas ale naznačil, že by celá série mohla být vyrovnaná. Jestli tomu tak bude, nám napoví právě pondělní zápas.

Série se nyní stěhuje na medvědí led
 
Už v pondělí mají Medvědi možnost prohru Žihadlům vrátit, na svém ledě se pokusí sérii srovnat, aby ve středu na Moravu cestovali za nerozhodného stavu. Rozhodně to ale nebude nic jednoduchého, očekává se další tuhá bitva o důležitý bod v sérii. Hosté mají možnost se dostat do vedení 2:0, což by pro další jejich domácí zápas znamenalo mnoho. Podaří se hráčům Děčína na vlastním ledě srovnat s Žihadly krok? Medvědi jsou odhodláni nechat na ledě vše, aby se jim to podařilo.
 
 První zápas série
 
Mor. Budějovice – Děčín 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Horký (Kondratěv, Lupač), 22. Mikeš (Šťáva, Havel), 24. Mikeš (Havel), 58. Horký (Šťáva, Havel) – 16. Vacek (Faigl, Málek), 31. Zika (Kaltenböck), 36. Volráb (Hříbal)
 
Boj o druhý bod v sérii začíná v pondělí 27. 2. 2017 na děčínském ledě v 18. hodin. Přijďte Medvědy podpořit v hojném počtu, vaše hlasivky budou potřebovat.
 
Online přenos: HC Děčín - HC Moravské Budějovice 2005