V pátek pokračovala série mezi Děčínem a Žihadly z Moravských Budějovic, tentokráte znovu na medvědím ledě. Dlouho držel nerozhodný stav a už to vypadalo, že zápas dojde znovu do nastavené doby, ale v devětapadesáté minutě strhl vedení na stranu Źihadel Krutiš. Hosté tak srovnali stav série na 2:2.
 
Žihadla o sobě dala vědět už v první minutě, když se z levého kruhu prezentoval nebezpečnou střelou Lukáš Havel, ale Lukáš Lavinger byl na svém místě a připsal si tak hned na začátku první třetiny první zákrok. Hosté postupně ještě zvýšili svůj tlak a odměnou jim byla první branka zápasu. V šesté minutě propálil v domácí brance vše, co mu stálo v cestě FILIP MATĚJKA a Žihadla měla jednobrankový náskok - 0:1. Odpověď ovšem našli Medvědi v desáté minutě. RADIM VACEK z nenápadné akce nakonec dopravil kotouč do branky Moravských Budějovic a začínalo se zase od začátku - 1:1. Šest minut před koncem první třetiny střílel z levé strany Pavel Zajan, ale kotouč jen prosvištěl brankovištěm a za brankovou čárou tak neskončil. Následovaly další šance na obou stranách, ale brankáři obou celků kotouč za svá záda nepustili. V závěru úvodní části hry mohl vedení Žihadlům vrátit zpět Roman Mikeš, jeho střela ale skončila na lapačce brankáře Medvědů, který se včas stihl vrátit.
 
Začátek druhé třetiny byl znovu ve znamení útočné hry na obou stranách. Ale znovu excelovali brankáři ve svých brankovištích. Největší šance se pak zrodila v devětadvacáté minutě. Děčínští  chybovali ve středním pásmu a Peroutka se dostal na pravý kruh, jeho následná střela švihem skončila ale na Lavingerovi. O chvíli později zaměstnal domácího brankáře Lukáš Havel, ale ani ten se prosadit nedokázal. Následně pak se proháčkoval celým kluzištěm Jaroslav Hašek, ale před Lukášem Dusíkem nakonec také neuspěl. V závěru druhé třetiny měla Žihadla tlak před Lavingerem, ale ten ve svém brankovišti opět čaroval. Podruhé do kabin se tak šlo za stejného stavu jako po prvním dějství, a sice 1:1.
 
Hned v první minutě poslední části hry se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku Petr Krutiš, jenž z levé strany provětral lapačku Lavingera. Do poloviny třetí periody měli Medvědi obrovský tlak před hostující brankou, ale nikdo z domácích hráčů nedokázal prostřelit výborného Dusíka, který několikrát hodně podržel Žihadla ve hře. A ovace od svých fanoušků sklidil Lukáš Dusík i po úniku Filipa Rubeše, kterého dokázal vychytat. V závěru se pak hosté nadechli k závěrečnému náporu a Lavingera ostřelovali. Stále se ale skóre neměnilo a vypadalo to, že podruhé za sebou dojde duel do prodloužení. Jenže opak byl pravdou. V čase 58:01 se před domácí branku natlačil PETR KRUTIŠ a z pravé strany poslal střelu, která nakonec zřejmě po teči jednoho z domácích hráčů skončila za Lavingerovými zády - 1:2. Medvědům pak nepomohla ani powerplay, Žihadla dokráčela k těsné výhře a slavila tak na děčínském ledě vyrovnání na 2:2 na zápasy. Za tohoto stavu se pak série stěhuje znovu na led Žihadel, kde se bude hrát zase v neděli.
 
HC Děčín - HC Moravské Budějovice 2005  1:2 (1:1; 0:0; 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Vacek (Racek) – 6. Matějka (Rytnauer, Pelikán), 59. Krutiš (Matějka, Sobotka)
 
Sestava HC Děčín:
Lavinger (Dlouhý) – Hříbal, Molnár, Vaněk, Vegner, Chmel, Hucek, Kaltenböck – Racek, Hašek, Volráb – Zajan, Faigl, Oliverius – Zika, Vacek, Kopta – Rubeš F.