V pátek se dlouho oba týmy tahaly o výhru ve čtvrtém utkání série. Medvědi mohli odskočit na dvoubodový rozdíl v sérii a vypracovat si tak mečbol. Ale stav 1:1 vydržel do devětapadesáté minuty, kdy Petr Krutiš prostřelil za pomoci teče jednoho z domácích Lavingera a hosté se tak radovali ze srovnání. Vše je tedy znovu otevřené.
 
Za stavu 2:2 na zápasy tak Medvědi v neděli znovu cestují do Moravských Budějovic, kde to bude opět nesmírně těžké. Žihadla jsou nyní na koni, gól v závěru utkání je pořádně nakopl, ale hráči Děčína jsou znovu odhodláni bojovat do poslední minuty, aby strhli vedení v sérii na svou stranu. Vzhledem k povaze letošního systému play-off druhé hokejové ligy, kdy se na poslední chvíli rozhodlo o tom, že se vyřazovací boje skupin Západ a Střed spojily a hrají se tak napříč, je před oběma kluby smeknout, jak se série vyvíjí. Systém doma/venku je pro hokejisty velmi náročný a přesto v každém utkání hrají hráči naplno, byť už se známka únavy občas projevila. Dnes to bude znovu tuhý boj. Žihadla touží po vedení v sérii, aby si vypracovala mečbol tentokráte ona. Medvědi se jim budou snažit jejich touhu překazit, aby do Děčína přivezli mečbol oni.
 
Jak to nakonec dopadne a kdo se po konci zápasu bude radovat z vedení 3:2 na zápasy nám napoví samotné utkání, které začíná na zimním stadionu v Moravských Budějovicích v neděli 5. 3. 2017 v 17. hodin.
 
Online přenos: HC Moravské Budějovice 2005 - HC Děčín