Do sedmého, tedy rozhodujícího zápasu dospěla série mezi Děčínem a Moravskými Budějovicemi. Dnes oba týmy čeká rozuzlení a ten, kdo vyhraje, bude se radovat z postupu do čtvrtfinále. Bude to velký boj a my všichni doufáme, že se šťastným koncem pro skvělou děčínskou partu, která táhne za jeden provaz. Ta bude bojovat i za Václava Racka, který musel úterní zápas opustit na nosítkách, když dostal pukem do obličeje a čeká ho tak operace. 

 

 3:3 na zápasy 

V úterý měli Medvědi nůž na krku a aby jim neskončila sezóna, museli zvítězit. Zápas měli velmi dobře rozehraný, do vedení hokejisty Děčína poslal už ve druhé minutě Lukáš Zika a následovala pak útočná hra z obou stran. Oba týmy si vypracovaly spousty šancí, ale brankáři na jedné či druhé straně pracovali na jedničku. Další přesné trefy se děčínský stadion dočkal až ve třetím dějství. Ve třiačtyřicáté minutě dal Medvědům dvoubrankový náskok Daniel Volráb a zdálo se, že si vedení děčínský tým nenechá vzít. Jenže hosté zabojovali, brankami Kondratěva a Rytnauera z padesáté resp. čtyřiapadesáté minuty srovnali krok a zápas pak došel do prodloužení. V něm ale nikdo neskóroval a rozuzlení přinesly až samostatné nájezdy. V šesté sérii proměnil ten svůj Lukáš Zika a bylo jasné, že pokud Lukáš Lavinger uspěje proti Nováčkovi, bude série srovnána. A stalo se. Lukáš Lavinger nájezd vychytal a pak musel čelit dalšímu nájezdu, svých spoluhráčů, kteří ho doslova zasypali radostí.

Vše se rozhodne na ledě Žihadel

Sedmý zápas se tak odehraje v žihadlím teritoriu. A rozhodně se dá očekávat tuhá bitva. Nikdo nebude chtít chybovat, aby musel dohánět gólové manko. Moravské Budějovice budou mít výhodu domácího prostředí, ale Medvědi jsou po úterním utkání na koni, což může být psychickou výhodou. Uvidíme, jak to tedy dnes dopadne a kdo se po konci série bude radovat z postupu. 

 Šestý zápas série 

Děčín – Mor. Budějovice 3:2sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Zika (Oliverius), 43. Volráb (Hašek, Hříbal), rozh. náj. Zika – 50. Kondratěv (Sobotka, Horký), 54. Rytnauer

Jak to ve čtvrtek 9. 3. 2017 celé dopadne, nám napoví až samotné utkání. To začíná na ledě Moravských Budějovic v 18. hodin.

Online přenos: HC Moravské Budějovice 2005 - HC Děčín