V první dubnový den, v sobotu 1. 4. 2017, se starší žáci zúčastnili turnaje v Kadani – Aprílový turnaj. Mezi pozvanými  mužstvy byly celky SK Kadaň, HK Kralupy nad Vltavou, HC Čerti Ostrov a HC Děčín. Turnaj byl pořádán pro hráče ročníku 2003 a hrálo se systémem každý s každým 2x20 minut čistého času. 
 
HC Děčín X HK Kralupy nad Vltavou - 7:0 (2:0, 5:0)
Branky: 2x Bošek, 2x Weiss, Staněk, Šíma, Pospíšil 
První zápas naši borci hráli s pro nás neznámým týmem, ze základní sezony, HK Kralupy nad Vltavou, ale to naše kluky nerozhodilo a hráli přesně to co po nich chceme celou sezonu, výborné bruslení, kombinační hra a založení útoku. V neposlední řadě také výborná obrana a vynikající výkon brankářů, kteří si tento zápas rozdělili na půl, se podepsali na výsledku 7:0.
 
HC Děčín X HC Čerti Ostrov – 2:1 (1:1, 1:0)
Branky: Jarábek, Chovanec
Druhý soupeř byl pro nás již z těch známých. Zápas začal opatrně z obou stran, nikdo se nehrnul do výraznějšího útoku. Na obou stranách bylo několik střel ale oba borci v brankách si věděli rady.
První využil svou šanci hráč Čertů a šli do vedení  1:0. To ale naše chlapce nezlomilo a začala se hrát hra jako v prvním zápase, více pohybu a více střel, bohužel i více vyloučených hráčů na naší straně.
4 minuty před koncem přestávky se ale trefil Jarábek a bylo srovnáno 1:1.
Ve druhé půlce bylo k vidění několik zajímavých šancí na obou stranách, ale nás držel v brance Janovský. Ve 13. minutě druhé části jsme šli do vedení zásluhou Filipa Chovance, který se nejlépe zorientoval před brankou a dal vítěznou branku 2:1. Nebylo ovšem vyhráno a soupeř začal tlačit na naší obranu. Nejdůležitější bylo, že jsme přežili dlouhá oslabení 5 na 3 a závěrečný tlak. 
 
HC Děčín X SK Kadaň – 9:1 (4:0, 5:1)
Branky: 3x Weiss, 2x Pospíšil, 2x Chovanec, Staněk, Jarábek 
Poslední zápas byl proti domácímu celku Kadaně a bylo jasné, že půjde o zlato. Zápas se konal ihned po zápase s Ostrovem a naši hoši tak měli jen 20 minutovou pauzu mezi zápasy. Ale únava se na nás neprojevila a touha být na nejvyšším stupni vítězů byla silnější. V brance nyní nastoupil Filip Blažek a navázal tím na vynikající výkon Honzy Janovského  z předešlého zápasu. První třetinu jsme tak vyhráli 4:0 a bylo našlápnuto k vytouženému zlatu. Kadaň po přestávce první branku. Chlapci se však nespokojili s nízkým výsledkem a ve druhé půlce přidali ještě 5 gólů a třešničkou na dortu byl Hattrick Viktora Weisse, kdy na led vlétlo i pár čepic.
 
Při závěrečném ceremoniálu byl vyhlášen náš brankář Filip BLAŽEK jako nejlepší brankář turnaje.
 
Sestava HC Děčín:
Blažek, Janovský
Fryc, Jarábek, Slavík, Šíma, Weiss, Chovanec, Šedivý, Lacina, Staněk, Pospíšil, Stárek, Bošek,
 
Poděkování také patří organizátorům turnaje, za celý průběh, zajištění občerstvení a organizaci celého turnaje. 
 
Také bychom rádi poděkovali rodičům za zajištění dopravy a podpory našich chlapců.