O prvním dubnovém víkendu se hráči 3. třídy ročníku 2008 a mladší vydali bojovat o cenné kovy na turnaj do Brumova-Bylnice.
 
Po dlouhé a náročné cestě jsme se ubytovali na hotelu zimního stadionu a přes noc nabírali síly na dvoudenní turnaj, ve kterém nás čekalo 7 utkání. V prvním utkání se náš celek postavil domácím. Vzhledem k tomu, že jsme s žádným zúčastněných celků doposud nehráli, byla to pro nás velká neznámá.
 
Po několika nevýrazných střídáních jsme se na hřišti začali nacházet a děčínský brankostroj fungoval jako by chlapci neslezli z ledu. Konečný výsledek 13:5 pro náš celek tak znamenal dobrý vstup do turnaje. V dalším utkání se nám postavil celek Šumperka. Lepší pohyb na hřišti a důraz v zakončení znamenal další pohodlné navyšování skóre, které se zastavilo na stavu 15:4 pro děčínské bruslaře. Po dvou utkáních jsme se tak mohli těšit na další utkání bez ztráty kytičky. Ve třetím utkání prvního hracího dne jsme změřili síly s celkem Warrior Brno. Hlad po dalším vítězství, dobrá nálada a výborně chytající brankářka našeho celku, to vše byly předpoklady k dalšímu cennému skalpu v poměru 13:3. V posledním utkání dnešního dne nás čekal tým HC Studénka, který v předchozích utkáních vypadal velmi dobře a tak jsme se mohli těšit na těžké utkání. Od začátku mělo utkání parametry toho nejlepšího hokeje, který v našich hráčích probouzel ještě větší chuť uspět, a k vidění bylo mnoho akcí na jeden dotek se zakončením do prázdné branky. Jak by řekl hokejový klasik, radost pohledět. Konečný stav 10:6 pro Děčín tak znamenal stoprocentní úspěšnost z prvního dne. Vzhledem k tomu, že únava z utkání byla na místě, vydali jsme se společně s týmem na prohlídku nedalekého okolí a zamířili k hradu Brumov. Když jsme na místo dorazili, padla právě doba zavírání hradu a tak jsme stihli jen společné foto a mohli se vydat zpět na zimní stadion. Po cestě zpět si před večeří dopřáli ještě zmrzlinu, která byla pro děti i za odměnu po prvním dnu.
 
Po prosněné noci a snídani jsme se chystali na program druhého hracího dne. V prvním utkání nás na rozcvičku čekal celek MHK Dubnica, který zatím na turnaji nezískal žádný bod a i tak jsme chtěli, aby hráči podali výkon na hranici svých možností, protože nás měli ještě čekat 2 nejtěžší utkání tohoto turnaje. Od první bule bylo jasné, že branky budou přibývat a bylo jen otázkou, na které číslici se stav utkání zastaví. Nakonec naši hráči deklasovali soupeře vysokou výhrou 32:1, která byla nejvyšší na turnaji. Ve druhém utkání nás čekal celek Púchova. Nutno podotknout, že herně měli děčané navrch, avšak brankář tohoto celku byl zřejmě nejlepším na turnaji a tak svůj tým držel po celou dobu utkání nad vodou. Konečné vítězství v poměru 6:2 nás tak posunulo před brány samotného pomyslného finále.
 
V posledním utkání jsme změřili síly s celkem MŠHK Prievidza, který stejně jako my doposud neztratil na turnaji ani bod. Nejtěžší utkání turnaje, které mělo určit vítěze turnaje, bylo tu. Co více si může trenér přát. Od první minuty bylo znát, že hráči soupeře jsou velmi dobře bruslařsky a silově vybaveni. To co fungovalo na turnaji dříve, najednou nešlo. Naši hráči najednou prožívali něco, co dříve nezažili. Dovedností jsme byli o chlup lepší, ale soupeř díky své velikosti a síle dokázal naše výhody úspěšně eliminovat a tak se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Zbývalo 5 minut do konce utkání a naši hráči poprvé v turnaji prohrávali 4:6. Psychika většiny hráčů byl najednou ten největší soupeř, se kterým jsme se museli vyrovnat, jestli jsme chtěli z turnaje odvážet zlaté medaile. Ke snížení na 5:6 jsme se dostali možná i velkou měrou sportovního štěstíčka, které jsme si v tomto utkání zatím nevybrali. 2 minuty před koncem byl na našeho hráče faul, za který rozhodčí nařídil trestné střílení. Exekutor si s maximálně vypjatou situací poradil jako starý hecíř a radost v ochozech i na ledě mohla propuknout ve své největší kráse. Srovnáno na 6:6. To už jsme věděli, že vzhledem k lepšímu skóre asi o 20 branek byl stav, který nám vytoužené zlato přinášel. V posledních 2 střídáních tohoto utkání se již skóre nepohnulo ani na jednu stranu a naši hráči si tak společně s brankářkou mohli užít poslední oslavy i přes to, že utkání skončilo nerozhodným stavem. Nutno však smeknout klobouk před soupeřem, který předváděl po celou dobu utkání výborný výkon.
 
HC Děčín reprezentovali: Veronika Ortová (brankářka), Dominik Krajdl, Jan Zelenka, Tomáš Novotný, Kevin Kváš, Stanislav Sanejstr, Jonáš Vaníček, Šimon Postl, Adam Svoboda, Petr Krátký.
 
Pochvalu za reprezentaci našeho města si zaslouží nejenom hráči, ale také rodiče, kteří svůj tým bouřlivě podporovali po celou dobu turnaje a vlastně celé sezóny.