Vůbec poslední zápas v letošním roce sehrají hokejisté Děčína. Už tuto sobotu zajíždějí do vzdáleného západočeského Sokolova, kde se utkají s tradičním rivalem, a sice místním Baníke v rámci šestadvacátého kola.
 
Medvědi si po třech výhrách v řadě polepšili v tabulce a jsou znovu první. Na svém kontě mají sedmačtyřicet bodů a dále tak potvrzují, že v letošní sezóně jim to zkrátka a dobře šlape. Naposledy dokázali doma porazit Dvůr Králové, byť se výhra lehce nerodila. Po dvou třetinách byl stav 2:0 pro Děčín a hosté drželi krok. Ve třetí části ovšem inkasovali čtyři góly a sami pak vsítili pouze jeden. V sobotu je nečeká vůbec nic jednoduchého. I Baník Sokolov totiž letos předvádí stabilně velmi dobré výkony a ještě před středečním kolem byli na prvním místě právě jeho hokejisté. Duel tak slibuje velmi zajímavou podívanou, která by se dala označit jako šlágr tohoto kola.
 
Domácí Baník Sokolov je v těsném závěsu za Děčínem, a sice druhý. A to jen proto, že Medvědi mají lepší skóre. Bodově jsou na tom oba celky shodně. I Sokolovští mají sedmačtyřicet bodů a po loňské zpackané sezóně, jsou letos týmem, který patří opět ke špičce ligy. Hráči Sokolova v posledním kole zajížděli do Trutnova, kde nevsítili ani jednu branku a celkem inkasovali čtyřikrát. S Trutnovem tak prohráli 0:4 z jejich pohledu a díky tomu klesli právě na druhou pozici v druholigové tabulce. Dnes na svém ledě budou chtít opět postoupit na nejvyšší stupínek a na Medvědy si tak před svými diváky brousí drápy. 
 
Co se týče vzájemných utkání, jsou na tom oba týmy stejně. Nejprve vyhráli Medvědi v Sokolově 4:1, Baník pak prohru Děčínu vrátil v jeho teritoriu, kde bral výhru 6:3. 
 
Zápas na sokolovském zimním stadionu začíná v sobotu 16. 12. 2017 v 17:30 hodin.