Hokejisté Děčína sehráli v sobotu 16. 12. 2017 svůj poslední zápas v tomto kalendářním roce a na ledě Sokolova padli po samostatných nájezdech 3:4 z jejich pohledu a získali tak do tabulky cenný bod . 
 
Diváci se ještě ani nestačili usadit v hledišti a Děčín vedl. Už po sedmatřiceti vteřinách otevřel skóre DANIEL VOLRÁB a přetavil tak ve vedoucí branku první útočnou děčínskou akci - 0:1. V páté minutě ale dokázal srovnat MILAN DAVÍDEK a začínalo se znovu od začátku - 1:1. Od jedenácté minuty hráli Medvědi dlouhou přesilovou hru, která trvala pět minut a v ní udeřili dvakrát. Nejprve prostřelil domácího brankáře ONDŘEJ HŘÍBAL - 1:2 a po něm pak do černého zamířil také JAN KALTENBÖCK - 1:3. V závěru první třetiny pak ještě střílel Davídek, ale jeho projektil se mezi tři tyče nevešel. 
 
V sedmadvacáté minutě se Sokolov dostal Medvědům na dostřel jediné branky. MATĚJ ZADRAŽIL dostal přihrávku od Harkabuse a poté skončil puk za Dlouhého zády - 2:3. Chvilku poté docílili hráči Děčína dalšího gólu, který ovšem nemohl být uznán pro přihrávku rukou. Ve čtyřiatřicáté minutě se domácím podařilo při hře čtyři na čtyři srovnat s Děčínem krok, když se trefil DOMINIK HOHL - 3:3 a opět se tak mohlo začínat znovu od začátku. Čtyři minuty před vypršením druhé periody ve dvojnásobné přesilové hře trefil Šik tyčku děčínské branky a následně pak se hosté ubránili. Drželi tak stále prozatímní remízový stav. V samotném závěru druhé části hry vychytal Dlouhý Čejku a před druhou sirénou tak hodně podržel svůj tým.
 
Třetí třetina začala z obou stran velmi opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu, která by ho stála inkasovanou branku. V osmačtyřicáté minutě ubránili Medvědi další oslabení a stále tak drželi nadějný výsledek na ledě soupeře. Také domácímu Sokolovu se podařili neinkasovat v oslabení a osm minut před vypršením třetí části hry tak byl stav stále nerozhodný. V šestapadesáté minutě se ke střele z prostoru mezi kruhy dostal Michal Oliverius, ale kotouč za záda Hrušky nedostal. Ke konci se ještě vyznamenal dvakrát brankář Hruška a nepustil tak Medvědy do zakončení. Základní hrací doba pak vítěze neurčila a na řadu přišlo prodloužení. V něm se také nerozhodlo, i když domácí hráli část přesilové hry v jeho úvodu a poté ještě taká na konci nastavené doby. Utkání tak došlo do dovednostních soutěží, a sice samostatných nájezdů. V nich dokázal skórovat jako jediný DOMINIK HOHL, který tak rozhodl o bonusovém bodu navíc pro Baník. Medvědi tak získali jeden. 
 
HC Baník Sokolov - HC Děčín 4:3sn (1:3, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Davídek (Čejka, Michálek), 27. Zadražil (Harkabus), 34. Hohl (Zadražil), rozh. náj. Hohl – 1. Volráb (Zajan, Málek), 12. Hříbal (Málek, Hašek), 16. Kaltenböck (Oliverius, Zdvořáček)
  
Sestava HC Děčín
Dlouhý (Lavinger) – Málek, Hříbal, Zdvořáček, Kaltenböck, Vaněk, Molnár, Michajličenko – Zajan, Hašek, Volráb - Baránek, Navarra, Oliverius - Chovanec, Macek, Faigl