Vánoční svátky a oslavy nového roku jsou za námi a je u konce také pauza děčínských hokejistů, kteří ve středu znovu naskočí do druholigového kolotoče. V rámci už třicátého kola se utkají v Praze s místní Kobrou.
 
Medvědi se v současné době nacházejí na třetí příčce tabulky s osmačtyřiceti body a jsou tak stále v těsném závěsu za druhým Sokolovem a prvním Jabloncem. Na oba týmy ztrácejí shodně čtyři body. Poslední utkání v roce 2017 sehráli hokejisté Děčína v západočeském Sokolově, kde urvali bod po prohře 3:4 po samostatných nájezdech. Nový rok by Medvědi rádi zahájili prvním vítězstvím, o což se na ledě Kobry pokusí. Nebude to ale nic jednoduchého. Domácí tým totiž prahne po vyšším umístění a doma před svými diváky bude chtít taktéž bodovat.
 
Kobra je na šestém místě s dvaačtyřiceti body a v posledních zápasech loňského roku se jí vůbec nedařilo. Má za sebou třízápasovou šňůru proher a ztratila tak osm bodů. Naposledy totiž padla stejně jako Děčín 3:4 po samostatných nájezdech s Vrchlabím. Předtím  nestačila na Trutnov, kde prohrála 1:4 a s Jablonecem si hráči pražského týmu také neporadili. Vlci zvítězili na svém ledě těsně 2:1. O to větší mají Pražané motivaci proti Děčínu a chtějí konečně nepříznivou šňůru protrhnout. 
 
Navíc proti Medvědům se jim daří. Letos dvakrát vyhráli za tři body a celkově mají s Děčínem devítizápasovou šňůru, ve které proti Severočechům neztratili ani bod. Medvědi Kobru naposledy porazili v březnu roku 2015, kdy tehdy po výsledku 6:5 v prodloužení srovnali sérii v play-off. Bude Kobra znovu úspěšná, nebo Děčínští ukončí její nadvládu? 
 
Zápas na zimním stadionu Kobry Praha začíná ve středu 3. 1. 2018 v 18. hodin.
 
Online přenos: HC Kobra Praha - HC Děčín