Medvědi po výhře 7:2 v Bílině šli zpět na čtvrté místo. Na tuto výhru chtěli navázat v sobotním duelu proti Dvoru Králové. Proti Rodosu si vypracovali spousty šancí, nakonec ale skóre otevřeli hosté a šli do vedení. Ti pak přidali další dvě přesné trefy a jelikož se Děčín střelecky vůbec neprosadil, prohrál před svými diváky 0:3. Klesl tak na pátou pozici, kde má pětačtyřicet bodů a ještě tak bude muset o postup do vyřazovacích bojů zabojovat, protože jejich náskok není tak velký. V Nové Pace musí rozhodně bodovat, aby si svou pozici minimálně udrželi.

Nejproduktivnější hráči

Zdeněk Petráš – 50 bodů (21+29) – hostování Řisuty
Ondřej Sýkora – 46 bodů (23+23)
Michal Oliverius – 34 bodů (9+25)

Domácí Nová Paka se nachází na osmém místě ve skupině Sever se šestatřiceti body a ještě také mají šanci jít do play-off. Proti Děčínu tak budou domácí hráči chtít bodovat a naděje pro postup do další fáze sezóny si udržet. Nové Pace se v posledních dvou duelech nedařilo, když si nepřipsala ani bod po prohrách s Trutnovem a s Řisuty. O to více novopačtí hokejisté na svém ledě prahnou po bodovém zisku a rádi by Děčín poprvé v sezóně porazili.

Nejproduktivnější hráči

František Hnik – 32 bodů (14+18)
Aleš Půlpán – 27 bodů (12+15)
David Malík – 27 bodů (11+16)

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly čtyřikrát a dnes to tedy bude v základní části také naposledy. Pokaždé se z výhry radoval Děčín, který Nové Pace povolil jen jediný bod. Bruslaři tak mají Medvědům co vracet.

Utkání na zimním stadionu v Nové Pace začíná ve středu 12. 2. 2020 v 18:00 hodin.

Online přenos: BK Nová Paka - HC Děčín