Děčínští hokejisté o minulém víkendu neuspěli doma se druhým Dvorem Králové a po prohře 0:3 tak padli na pátou pozici. Ovšem ve středu zajížděli do Nové Paky, kde se naposledy utkali s tamními Bruslaři a na sobotní neúspěch dali zapomenout. Z venkovního ledu přivezli tři body po výhře 3:2. V průběhu utkání si vypracovali dvoubrankový náskok, ale Nová Paka snížila na rozdíl jediného gólu. Srovnat se jí už nepovedlo a Medvědi své vedení udrželi až do konce. V tabulce se tak posunuli na čtvrté místo, kde mají v současné době osmačtyřicet bodů na svém kontě. Tuto pozici by rádi udrželi a v dnešním posledním severočeském derby s mosteckými Lvy se pokusí uspět.

Nejproduktivnější hráči

Ondřej Sýkora – 47 bodů (24+23)
Michal Oliverius – 34 bodů (9+25)
Pavel Zajan – 31 bodů (17+14)

Mostečtí Lvi jsou v tabulce o patro výše, než Děčín, když hájí třetí místo s pětašedesáti body, na kterém mají na svého dnešního soupeře náskok sedmnácti bodů a nyní je tedy už nad slunce jasné, že na této pozici Most už nikdo neohrozí a po základní části skončí třetí. Lvům se v posledních dvou odehraných utkáních nedařilo. Nejprve těsně padli v Trutnově, kde domácí dali základ výhře už v první třetině a Mostečtí prohráli 3:4. Poté se Mostu nedařilo ani doma, stále se zlepšující Řisuty dokázaly na jeho ledě urvat dva body za výhru v prodloužení. O to více dnes hosté prahnou po dalším skalpu Děčína, aby předchozí dvě zaváhání napravili. Čeká nás tak zajímavý zápas v rámci severočeského derby, který si nenechte ujít.


Nejproduktivnější hráči

Martin Mical – 45 bodů (20+25)
David Drašar – 34 bodů (16+18)
František Bakrlík – 33 bodů (17+16)

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly čtyřikrát a dnes to tedy bude v základní části také naposledy. Jednou se z výhry radoval Děčín, třikrát pak Mostečtí Lvi. Medvědi tak ve svém teritoriu mají dnes svému soupeři rozhodně co vracet.


Děčín – Mostečtí Lvi 2:3
Mostečtí Lvi – Děčín 2:3
Děčín – Mostečtí Lvi 6:7
Mostečtí Lvi – Děčín 8:2

Utkání na zimním stadionu v Děčíně začíná v sobotu 15. 2. 2020 v 15:00 hodin.


Online přenos: HC Děčín - MOSTEČTÍ LVI