Nicméně Medvědi hned v prvním kole narazí na nováčka druhé ligy, a sice na tým HC WIKOV Hronov, který se nachází na severovýchodě Čech. Hronovští hokejisté se do třetí tuzemské nejvyšší soutěže dostali na poslední chvíli, když odstoupil českobudějovický David Servis a právě po něm získal licenci. V přípravě hráči Hronova nesehráli žádný duel a pro ně to tak bude první duel v končícím letním období. Dá se tedy očekávat velká touha po prvních bodech ve skupině Sever a Děčín tak proti soupeři nebude mít nic jednoduchého.

To hokejisté Děčína odehráli šest přípravných duelů s bilancí čtyř proher a dvou výher. Dvakrát padli s Mostem, jednou s Bílinou a také Jabloncem. Naopak jediné dva úspěchy zaznamenali Medvědi v odvetách s Draky a Lvy. Přípravné období je nyní ale minulostí a ostrý start ligy už je doslova za dveřmi. Děčín bude chtít znovu bojovat o play-off, které měl dobře rozjeté v březnu, když nad Řisuty vedl 2:1 na zápasy. Ovšem nakonec se vše zrušilo a liga zůstala nedohrána. Vyřazovací boje byly pro nový ročník zrušeny, ale také se uvažovalo, že pokud by situace byla dobrá, svítala by naděje vyřazovací boje sehrát. Nikdo však neví, jak to nakonec bude a naznačí to až samotný průběh sezóny. Zatím tedy platí model s odehráním pouze základní části a první týmy ze třech skupin by sehrály kvalifikaci o Chance ligu.

Co se týče vzájemných duelů, jeden spolu oba celky už sehrály. Bylo to loni na konci srpna na turnaji v Trutnově, kde Medvědi s účastníkem krajského přeboru padli 2:5. Nakonec ale celý turnaj vyhráli a byli úspěšní.

Utkání na hronovském zimním stadionu začíná v sobotu 19. 9. 2020 v 17. hodin.

Online přenos: HC Děčín - HC WIKOV Hronov