Klub
Rádi bychom jako klub vydali veřejné prohlášení a reagovali na vyjádření pana náměstka pro sport Mgr. Martina Pošty, které bylo uveřejněno ve Zpravodaji číslo 8/2026 ze dne 17. 4. 2026 na straně 15 (vyňatý článek naleznete také pod tímto textem). Bohužel nám nebylo umožněno zveřejnit naši reakci přímo ve Zpravodaji, a proto ji publikujeme alespoň prostřednictvím našeho webu.
Vážený pane náměstku,
ve své obhajobě podpory sportu v Děčíně se opakovaně odvoláváte na zprávu ČUS z roku 2022. Mohl byste ji v plném rozsahu zveřejnit? Ve verzi, kterou máme jako klub k dispozici (najdete na ZDE), se totiž také uvádí, že:
Vypadá to, že z této zprávy vybíráte jen některé části. Jako náměstek pro sport však nesete přímou odpovědnost za současný stav podpory sportu ve městě.
Pan primátor zase tvrdí, že je nefér řešit situaci přes sociální sítě a média. Zamlčel ale, že jsme mnohokrát osobně jednali. My jsme argumentovali a předkládali návrhy. Z každého takového sezení jsme vždy vyšli jako poražení. Radnice totiž sport přehlíží. A navíc mlží a veřejnost mystifikuje: pod „podporu hokeje“ účelově schovává náklady na provoz zimního stadionu. To ale nejsou peníze pro naši mládež! Fakta mluví jasně: okolní města dávají do podpory sportovní činnosti i víc než 3 % daňových příjmů, Děčín pouze 1,8 %. Veřejná kampaň je tak naše poslední naděje. Jinak je s hokejem v Děčíně konec.
My jsme sportovci, proto v zápase o svou existenci budeme bojovat až do konce. Vy jste ale těmi, kdo nehrají fér.
Výbor HC Děčín
