Klub
Proběhla
první schůzka zástupců HC Děčín s panem náměstkem primátora pro sport Mgr.
Martinem Poštou a panem primátorem Ing. Jiřím Andělem na téma financování
sportu ve městě.
Hlavním
předmětem jednání byla současná finanční situace v děčínském hokeji, ale i
sportu obecně, možnosti budoucího navýšení podpory a také širší debata o
nastavení systému financování sportu. Řeč byla také o podmínkách, ve
kterých sportovní kluby pracují, i o významu sportu pro děti, mládež a aktivní
život v Děčíně.
Jednání
by měla pokračovat i nadále, další schůzka s vedením města je předběžně
naplánována na červen. 25. května jsme byli pozváni na jednání Sportovní
komise.
V
tuto chvíli to bereme tak, že buly byla vhozena a zápas o zachování existence
hokeje v Děčíně začal. Náš klub a město jsou ale zatím soupeři. Jestli se z nás
stanou na konci zápasu spoluhráči se stejným cílem, to v tuto chvíli nevíme. Do
finálního hvizdu rozhodčího moc času nezbývá, ale budeme bojovat!