A-tým

MEDVĚDI TRÁPILI LETCE POUZE V PRVNÍ TŘETINĚ

24. 11. 2022 Report: Medvědi prohráli v Letňanech

19. kolo poslalo děčínské hokejisty na led lídra tabulky, do Letňan. Medvědi se favorita nezalekli a už po 37 sekundách se trefil specialista na brzké góly David Tůma. Nakonec se z první části stala přetahovaná a skončila nerozhodně 2:2. Letci o své výhře rozhodli v polovině utkání a od té doby měli mač ve své moci. HC Děčín prohrál na pražském ledě 2:6

Na úvodní branku se dlouho nečekalo, jelikož už po 37 sekundách otevřel skóre děčínský David Tůma, který nikým nehlídaný proměnil přihrávku od Tomáše Faigla – 0:1. Odpověď z druhé strany přišla rychle, a to v čase 1:23, když střela Dominika Němečka skončila za zády Ondřeje Skokana – 1:1. Na začátku 5. minuty měl tutovku domácí Adam Kellerstein, ovšem odkrytou klec přestřelil. V čase 9:12 šly Letňany do vedení po brance Lukáše Vacína – 2:1. Děčín však neotálel a po více jak minutě vyrovnal. Tomáš Nezbeda se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Jaroslavem Brázdilem – 2:2.

Po minutě hry druhé části se do slibné příležitosti dostal Jiří Hozák, ale svým pokusem minul bránu. Následně byl v dobré možnosti i Daniel Volráb, jenomže Brázdil se dokázal včas přesunout. Ve 23. minutě byli Letci blízko gólu, avšak děčínský obránce stihnul odehrát puk pryč z brankové čáry. O čtyři minuty později nastřelil Hozák tyč. V čase 29:44 se trefil Lukáš Kastner a pražský celek šel do vedení – 3:2. Přesně za dalších 8 minut zdvojnásobil náskok svého týmu Kryštof Hrala, který měl až příliš času a z mezikruží poslal puk za záda Skokana – 4:2. Patnáct sekund před druhou sirénou už to bylo 5:2 díky zásahu Vojtěcha Kropáčka.

Ve 43. minutě jel z úhlu sám na gólmana Jakub Wojnar, nicméně Skokan se skvěle roztáhnul a zamezil protihráči ve skórovaní. Ve 45. minutě se Jan Cikhart proháčkoval až k Brázdilovi, jenže poté vystřelil mimo. Hned na to se prosadil letňanský Dominik Arnošt, který tečoval pokus Kellersteina – 2:6. Ve 48. minutě si aktivní Volráb sám vypracoval šanci, když obral obránce o kotouč, ovšem na Brázdila už si nepřišel.

HC Letci Letňany – HC Děčín 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)