A-tým

HERNÍ PŘEVAHA V PRVNÍCH DVOU TŘETINÁCH A VEDENÍ 3:1 NA VÝHRU NESTAČILY

7. 9. 2022 Děčín ani podruhé nestačil na Chomutov

Medvědi zavítali na led Chomutova a hned od začátku zápasu působili aktivnějším dojmem. V prvních dvou třetinách byl Děčín lepším mužstvem, ale vedení 3:1, které si vypracoval na začátku závěrečné části, na výhru nestačilo. Chomutov se v poslední třetině vrátil do zápasu dvěma zásahy z přesilovek a vyrovnal. Rozhodující branku vstřelil v čase 58:44 domácí Kůs a Děčín tak musel zkousnout porážku na ledě Pirátů.

Děčínští hokejisté stejně jako v předchozích zápasech začali aktivně, a i díky vysokému napadání si vypracovali hned několik možností. Tu největší měl Tomáš Nezbeda, který se ocitl sám před gólmanem, ale jeho pokus Miroslav Hanuljak srazil těsně mimo branku. Chomutov si svou první velkou příležitost nechal do poloviny 8. minuty, kdy hrál přesilovou hru. Jaroslav Kůs střílel do odkryté klece, avšak jeho pokus skončil na tyči. O minutu později měl velkou šanci Pavel Zajan, který ujel domácí obraně, ale Hanuljaka nepřekonal. V čase 10:20 se Medvědi dočkali své první branky. Nabídku od Tomáše Faigla zužitkoval David Tůma – 0:1. Děčín si ke konci úvodní třetiny vypracoval ještě dvě zajímavé příležitosti. Nejprve se David Tůma dostal až před brankáře, ovšem ten byl připraven. V posledních sekundách se krásně proháčkoval až k brance Vladimír Brož, jenže ani jeho pokus v síti neskončil.

Druhou třetinu začali náporem opět Medvědi. V přesilovce měl velkou šanci osamocený David Tůma, ale Hanuljak puk vyrazil. V další početní výhodě se dostal k dorážce Tomáš Nezbeda a znovu musel zasáhnout domácí brankář. V čase 29:41 bylo srovnáno. Milan Kostourek našel volného Erika Mežnara a ten poslal puk za záda Ondřeje Skokana – 1:1. O necelé 3 minuty později si Medvědi vzali vedení zpět. Poté, co se Pirátům nepovedlo vyhodit puk ze svého obranného pásma, si Tomáš Nezbeda krásně obhodil obránce a zasunul puk za gólmana – 1:2. V závěrečné minutě 2. třetiny se do šance dostal Děčín. V oslabení ujížděli Faigl s Kuchynkou, ale Hanuljak podržel svůj tým.

Na začátku poslední periody sice Piráti hráli přesilovou hru, jenže ta se jim nepovedla a dokonce při ní inkasovali. V přečíslení dva na jednoho se Lukáš Nezbeda rozhodl pro střelu a udělal dobře – 1:3. Ve 48. minutě přišlo snížení. Jakub Chrpa nadvakrát překonal Skokana – 2:3. Chomutov najednou ožil a vypracoval si několik příležitostí. Ondřej Skokan se tak musel předvést i proti Mežnarovi. Obrovskou šanci měl Milan Kostourek, který předvedl pohlednou akci a jeho pokus zastavila až tyčka. V čase 55:58 bylo srovnáno. Přesilovku využil Erik Mežnar, který se trefil do odkryté klece – 3:3. Děčín se chtěl vrátit zpět do vedení, ale teč Tomáše Nezbedy skončila těsně vedle branky. Chomutov rozhodl v čase 58:44. Jaroslav Kůs svoji střelu poslal přesně pod horní tyč. Děčín už srovnat nedokázal.

Další přípravné utkání čeká Děčín ve čtvrtek 8. září, kdy doma vyzve Jablonec.

Piráti Chomutov – HC Děčín 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)