A-tým

DĚČÍN DEKLASOVAL HRONOV DVANÁCTI GÓLY!

15. 12. 2022 Report: Děčín zničil Hronov

Ve středečním utkání nastoupili Medvědi proti předposlednímu Hronovu. Po vlažné první třetině, která skončila 1:1, se Grizzly rozjeli v prostřední části, kdy spustili gólovou kanonádu. Děčín nakonec přejel Wikov vysoko 12:3 a připsal si potřebné body v boji o playoff. K výhře dopomohly hattricky Davida Tůmy i Tomáše Nezbedy a také první tři body Petra Hrušky v dospělém hokeji.

První gólovou šanci si připsal Hronov, když v přečíslení dva na jednoho zakončoval do odkryté klece Adam Emeriáš, jenže střela šla vedle. Posléze se ocitl před brankářem zapomenutý Jakub Horký, ale klička mu nevyšla. Do vedení šel HC Děčín, a to v čase 4:51, kdy stál na konci parádní kombinace David Tůma – 1:0. V 8. minutě byl blízko gólu Michal Trávníček, který se prezentoval pěknou akcí, nicméně puk se po jeho kličce nedostal za čáru. V 11. minutě nabral ve středním pásmu velkou rychlost David Černý, poté zkusil oblafnout gólmana, ovšem Davida Cinku nepřekonal. V čase 14:37 ujel obraně hostující Jakub Horký a zamířil přesně mezi betony – 1:1.

Děčínští se vrátili do vedení v čase 23:28. Tomáš Faigl s Tomášem Nezbedou ujížděli proti samotnému obránci a druhý jmenovaný zakončil akci brankou – 2:1. Medvědům narostla křídla a o necelou minutu později zdvojnásobili svůj náskok. Jakub Loukota se u mantinelu obtočil kolem protihráče a zamířil si to ke gólmanovi, kterého překonal krásnou střelou – 3:1. Na konci 31. minuty vyslal Petr Hruška do samostatného úniku Lukáše Nezbedu, jehož pokus rozvlnil síť za Cinkou – 4:1. Neuplynuly ani dvě minuty a Děčín udeřil popáté. Krásnou souhru zakončil Tomáš Faigl – 5:1. Hned po vhazování ve středovém kruhu se rozjel Filip Štrombach a ještě naservíroval kotouč pro střílejícího Arslana Akhmetianovva, ale proti němu se blýskl parádním zákrokem Šimon Sklíba. V čase 34:07 svítil na tabuli stav 6:1. Petr Hruška získal za brankou puk, poslal ho na Lukáše Nezbedu a ten se prosadil svým druhým zásahem. Ve 39. minutě mohl Hronov snížit v přesilovce, jenže Sklíba vytáhnul lapačku proti Eremiášovi. 27 sekund před druhou sirénou skórovali opět Grizlly. Akci rozjel Sklíba, poté Vladimír Brož zavezl kotouč do útočného pásma, kde pěkně oslovil Davida Tůmu a ten kličkou do bekhendu nedal brankáři šanci – 7:1.

Sotva začala poslední část a Děčín pokračoval v gólové kanonádě. Střídající Vojtěch Kubeček se nestačil ani zahřát a už lovil puk ze sítě. Nahození Dominika Kučery si pro sebe sklepl Tomáš Nezbeda a pak vystřelil – 8:1. V čase 43:51 slavil hattrick David Tůma, který se prosadil z brejku – 9:1. Desátý gól přišel v mžiku. Brož se mezi čtyřmi protihráči ukázkově proháčkoval ke Kubečkovi, přenechal kotouč Petru Hruškovi a ten přehodil ležícího gólmana – 10:1. Ve 46. minutě trefil hronovský Štrombach tyč. To se povedlo posléze i na druhé straně Lukáši Nezbedovi. V 51. minutě Jan Cikhart nalil Černému na pravý kruh, ale jeho pokus rozvlnil jen boční síť. V čase 53:33 se povedlo Eremiášovi snížit, když byl nikým nehlídaný před Sklíbou – 10:2. Ani ne o minuty později se trefil i děčínský kapitán Michal Trávníček, kterého našel D. Tůma – 11:2. Hned po následném vhazování se prodral k zakončení Adam Eremiáš – 11:3. V čase 55:04 uzavřel střelecký účet zápasu a zároveň dovršil hattrick Tomáš Nezbeda, jehož pokus z kruhu zamířil přesně do horního rohu – 12:3. V 59. minutě měl ještě šanci v nařízeném trestném střílení Lukáš Nezbeda, jenomže kotouč mu při kličce ujel.

HC Děčín – HC Wikov Hronov 12:3 (1:1, 6:0, 5:2)