Preview

NADSTAVBU ZAHÁJÍME DOMA S KLATOVY

13. 1. 2023 Preview: Děčín začíná nadstavbu

První kolo nadstavby je tady. Děčín tuto část odstartuje na domácím ledě proti celku SHC Klatovy. Grizzly v minulém zápase porazili Jablonec 7:3 a přiblížili se desátému místu na rozdíl pěti bodů. Další tři body můžou přidat již zítra, pokud potřetí v sezóně porazí tým z Pošumaví. Sobotní duel se rozjede v 18:00. Kdo dorazí na zítřejší mač, dostane dárek a také se může zúčastnit soutěže o skvělé ceny. Tak neváhejte a přijďte!

Závěr základní části odehráli Medvědi na domácím ledě s Jabloncem. V první třetině držel Děčín výborný Lukáš Lavinger a díky brance Davida Tůmy se domácí dostali do vedení. Ve druhé části se prosadil poprvé ve 2. lize Bohuslav Nowák. Vlci korigovali, ale dvoubrankový náskok vrátil druhou trefou Tůma. Na něj navázali ještě Tomáš Nezbeda a v poslední části z přesilovky Vladimír Brož. Ve 48. minutě zkompletoval Tůma hattrick a už bylo jasné, že všechny body zůstanou doma. Do konce zápasu se ještě trefil dvakrát jablonecký Pavlů a z trestného střílení Lukáš Nezbeda.

HC Děčín – HC Vlci Jablonec nad Nisou 7:3 (1:0, 3:1, 3:2)

Branky a asistence:
16. D. Tůma (Faigl, Brož), 26. Nowák (J. Tůma, Macek), 36. D. Tůma (Faigl, Kučera), 39. Tomáš Nezbeda (Kaltenböck, Faigl), 43. Brož (Faigl, T. Nezbeda), 48. D. Tůma (Faigl, J. Tůma), 53. L. Nezbeda (TS) – 35. Had (Jursa), 50. Pavlů (Špaček, Had), 59. Pavlů

Sestava Děčína:
Lavinger (Skokan) – Brož (C), Kaltenböck, Kučera, Charvát, Mikulec – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – L. Nezbeda, Volráb, Nowák – P. Hruška, J. Tůma, Macek

Klatovy zakončily základní část na předposledním místě a díky středeční výhře se vzdálily poslednímu Hronovu na rozdíl pěti bodů. Utkání proti Chebu, který do Pošumaví přijel v oslabené sestavě, odstartoval brankou ve 12. minutě plzeňský Lang. Na něj navázal ve druhém dějství Čech. V závěrečné periodě se prosadili ještě Kvasnička a podruhé Čech a klatovský celek si díky výhře 4:0 připsal důležité body v boji o záchranu.

SHC Klatovy – HC Stadion Cheb 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

12. Lang (Čech), 36. Čech (Matoušek, Ženíšek), 49. Kvasnička (Adamec, Lang), 60. Čech (Adamec, Lang)