Rozhovory

„MUSÍME SE SOUSTŘEDIT SAMI NA SEBE A JÍT ZÁPAS OD ZÁPASU,“ VELÍ TOMÁŠ NEZBEDA

27. 1. 2023 Rozhovor s Tomášem Nezbedou

Třetí děčínská výhra v řadě a znovu to bylo s hattrickem. Tentokrát se o něj postaral Tomáš Nezbeda, který má se vstřelením třech gólů v utkání nemalou zkušenost. Povedlo se mu to totiž už potřetí v sezóně. I díky jeho výraznému příspěvku Medvědi rozstříleli Vlky 9:2 a poskočili na třetí místo tabulky.

Tomáši, Jablonec jste rozdrtili 9:2, přestože jste v úvodu prohrávali 0:2. Co se v té druhé minutě stalo?
Nastoupili jsme špatně do zápasu a úvod od nás nebyl ideální. Ze dvou šancí dal soupeř dva góly. Nicméně asi od desáté minuty jsme měli kontrolu nad hrou a naštěstí nám to tam potom i napadalo. Jakmile se vyrovnalo, věděl jsem, že to dotáhneme do vítězného konce.

Byla důležitá rychlá reakce v podobě kontaktní branky Davida Tůmy?
Určitě, jak jsme dali ten první gól, navíc v oslabení, tak nás to hodně nakoplo a pomohlo do dalšího vývoje zápasu.

Vyhráli jste potřetí v řadě a přeskočili Cheb v tabulce. Koukáte na tabulku nebo jdete zatím zápas od zápasu?
Můžeme sledovat tabulku, jak chceme, ale musíme vyhrávat. Já to třeba sleduji, ale je nám to k ničemu. Zbývá nám deset zápasů a musíme většinu vyhrát, pokud chceme do předkola play-off. Musíme se soustředit sami na sebe, jít zápas od zápasu, snažit se každý vyhrát a doufat, že to dopadne.

V zápase jsi dal už třetí hattrick sezóny. Jak si to užíváš?
Hraji s Faiglíkem (Tomáš Faigl) a Tůmičem (David Tůma) a myslím si, že jsme si jako lajna sedli. Takže velkou zásluhu na tom mají oni. Hraje se mi s nimi dobře a jsem spokojený.

Třetí branku jsi vstřelil v poslední desetiminutovce. Myslel si po dvou gólech na hattrick?
Přiznám se, že jsem na to myslel a chtěl jsem dát hattrick. Navíc proti Jablonci, kde jsem dřív hrál a kde jsme se pak nerozešli v dobrém.

Ty jsi v Jablonci odehrál dvě sezóny. Jsou pro tebe zápasy proti tomuto soupeři specifické?
Určitě ano, hlavně tam hraje hodně kluků, které znám z dřívějšího působení v Liberci. Takže to jsou vždycky zajímavé a specifické zápasy.

Proběhlo před zápasem nějaké hecování s bývalými spoluhráči?
Určitě, to probíhá, trocha škádlení tam musí být (smích).

V zápase jsi měl dva nepříjemné pády, po kterých ses těžce zvedal. Jak jsi na tom?
Už během zápasu jsem měl problém se zády. Ale jinak, co se týče těch pádů, tak to bylo spíš chvilkové a potom už to bylo v pořádku.

Děkujeme za rozhovor