Preview

MEDVĚDY ČEKÁ CESTA DO KRALUP

29. 11. 2023 PREVIEW

Po dalším skvěle zvládnutém regionálním derby čeká Medvědy poslední listopadové vystoupení. Děčínská družina se v rámci 19. kola skupiny Západ představí v Kralupech nad Vltavou. Středočeši jistě půjdou do zápasu s cílem přerušit šestizápasovou sérii proher. Grizzly zase potřebují potvrdit velmi cennou výhru z Chomutova. Zápletka na středeční duel je daná a její rozluštění začne přicházet od 18:30, kdy začíná utkání.

Cenný skalp Pirátů
Medvědi si střihli dvě regionální derby za sebou. Po domácí výhře nad Slovanem je čekal mnohem těžší kalibr v podobě výjezdu na led Pirátů. Grizzly hned třikrát dokázali v zápase srovnat nepříznivý stav. Naposledy tomu bylo v 59. minutě, kdy vyrovnával při power play David Tůma a poslal duel do prodloužení. V něm se nikdo neprosadil, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byli o gól úspěšnější hráči Děčína, kteří si po výhře 4:3 odvezli velmi cenné dva body.

Piráti Chomutov – HC Děčín 3:4sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)
Branky a asistence: 20. T. Svoboda (Hübl, Lukeš), 26. Lukeš (Hübl, Seemann), 47. Eliáš (Lukeš, Eret) – 21. T. Nezbeda (Sýkora), 34. Smola (Faigl, Tůma), 59. Tůma (Faigl, Kučera), rozh. náj. Sýkora

Petrásek (Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Loukota, Kaltenböck, Starý – Tůma (A), T. Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Hruška, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Nowák

První bod po pěti zápasech
Hokejistům Kralup se v posledních zápasech příliš nedaří. Momentálně se nachází na 12. místě a na kontě mají nepříznivou bilanci šesti porážek v řadě. Tu poslední zapsali v domácím utkání proti Písku. Kralupští sice byli ti, kdo otevřel skóre střetnutí, nicméně ve třetí třetině už museli dotahovat jednobrankové manko. Po jejich vyrovnání již žádný gól v základní hrací době napadl, takže se šlo do prodloužení. V něm zajistil bonusový bod pro svůj tým písecký Hrakholski. Domácí mohlo těšit alespoň to, že po pěti zápasech bodovali.

HK Kralupy nad Vltavou – IHC Králové Písek 2:3p (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Branky a asistence: 19. Kellerstein (Šilhavý, Pejchal), 46. Zídek (Kapoun, Hrala) – 22. Ženíšek (Hollar, Koupal), 42. Matiášek (Volf, Radoš), 64. Hrakholski (Hanus, Volf)

Sestava Kralup:
Novotný – Kehar, Straka, Chládek, Zajíc, David, Kučera, Kapoun – Štípek, Pejchal, Bezouška, Husarik, Zídek, Kellerstein, Hrala, Binko, Hampl, Bradáček, Soukup, Šilhavý

První střetnutí moc branek nenabídlo
Po dlouhých 23 letech narazili děčínští hokejisté v soutěžním utkání na Kralupy. Diváci se na děčínském zimním stadionu dočkali první branky v 10. minutě, kdy se prosadil domácí kapitán Tomáš Faigl. Vynikajícího Lukáše Lavingera v brance překonal až po polovině hry Adam Kellerstein. Ještě před druhou sirénou se povedlo Ondřeji Sýkorovi vrátit Děčín do vedení, které nakonec vydrželo až do konce zápasu.

HC Děčín – HK Kralupy nad Vltavou 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a asistence: 10. Faigl (Nezbeda, Tůma), 38. Sýkora (Parshakov, Kaltenböck) – 32. Kellerstein

Lavinger (Petrásek) – Brož (A), Bartoň, Kaltenböck, Zedek, Starý, Hercík – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Černý – Parshakov, Smola, Macek – Hruška, Nowák

L. Novotný (Sochůrek) – David, Zajíc, Kapoun, T. Pejchal, Chládek, Straka, J. Kučera – Kellerstein, Husarik, Hrala – Soukup, Šilhavý, Bezouška – Bradáček, Hampl, Zídek – Stupka, Broš, Binko