DALŠÍ REGIONÁLNÍ DERBY! GRIZZLY ZAVÍTAJÍ NA LED LÍDRA

2. 2. 2024 PREVIEW

Únor bílý, pole sílí a II. Liga ani v únoru nespí. Nejkratší měsíc v roce odstartují Medvědi zítra dalším regionálním derby. Tentokrát je cesta zavede do ROCKNET ARÉNY, tedy do domovského sídla Pirátů. Grizzly mají na poslední vzájemný mač příjemné vzpomínky, jelikož zvládli těžký souboj na chomutovském ledě a urvali velmi cennou výhru v nájezdech. Jak si povedou v sobotním náročném měření sil? Duel v Podkrušnohoří proti aktuálnímu lídru tabulky startuje už 17:30!

Medvědi potřetí v sezóně zdolali Slovan
Na programu 5. kola nadstavbové skupiny A byly dvě regionální derby. První z nich odehráli Medvědi na ústeckém ledě proti Slovanu. Domácí odstartovali pikantní zápas mnohem lépe a po 26 minutách vedli 2:0. V polovině zápasu se však ukázala síla děčínského mužstva a během jediné minuty byl náskok smazán. Poté se oba celky prosadily ještě jednou, nicméně k určení vítěze to nestačilo. Ani následné prodloužení nerozkrylo, kdo vyjde ze souboje lépe, takže rozhodnout musely nájezdy. Nervydrásající loterie přinesla celkem 16 sérií, které nakonec rozsekl děčínský Jan Smola a zajistil svému týmu bod navíc.

Ústecký Slovan s.r.o. – HC Děčín 3:4sn (1:0, 2:3, 0:0 – 0:0)
Branky a asistence: 3. M. Dubský (Trefný, Bernat), 26. M. Simon (Bernat, Gottfried), 32. Bernat (Anosov) – 29. J. Tůma (Jouza, Nezbeda), 30. J. Tůma (Macek, Jursa), 35. Parshakov (Smola, Brož), rozh. náj. Smola

Lavinger (Skokan) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Tomšík, Kaltenböck, Loukota – D. Tůma (A), Nezbeda, Jouza – Smola, Černý, Parshakov – Macek, J. Tůma, Jursa – Nowák, Chovanec

Velký boj s Mostem
Druhé derby v rámci regionu se odehrálo i na mostecké půdě, kam zavítali Piráti. Samotný mač přinesl vyrovnaný boj a zajímavou zápletku. Chomutovští dvakrát vedli, avšak domácí celek dokázal pokaždé odpověď vyrovnáním. Rozhodující branka padla až v 55. minutě a postaral se o ni kapitán hostí Viktor Hübl. V závěru ještě upravil skóre Petr Eret.

MOSTEČTÍ LVI – Piráti Chomutov 2:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a asistence: 34. Berčík (Řehoř), 45. Urbánek (Šimeček, Berčík) – 17. Zajíček (Hübl), 39. Tůma (Lukeš, Hübl), 55. Hübl (Tůma, Kadeřávek), 59. Eret (J. Svoboda, Běhula)

Sestava Pirátů:
Běhula – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – Lukeš, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Kostourek, T. Svoboda, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa

Venku lépe než doma
První vzájemné střetnutí letošní sezóny se odehrálo na děčínském ledě, kde dominoval celek z Podkrušnohoří v poměru 8:4. Naopak poslední mač byl k vidění v ROCKNET ARÉNĚ, kde po velkém boji Medvědi urvali výhru po nájezdech a připsali si velmi cenný skalp jednoho z adeptů na postup.

Piráti Chomutov – HC Děčín 3:4sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)
Branky a asistence: 20. T. Svoboda (Hübl, Lukeš), 26. Lukeš (Hübl, Seemann), 47. Eliáš (Lukeš, Eret) – 21. T. Nezbeda (Sýkora), 34. Smola (Faigl, Tůma), 59. Tůma (Faigl, Kučera), rozh. náj. Sýkora

Sestava Pirátů:
Altrichter (A. Horák) – Březák, Havel (A), Eliáš, Seemann, Záruba, Váchal, F. Hynek – T. Svoboda, Hübl (C), Lukeš (A) – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Zajíček, Kostourek, Stehlík – Chrpa, Koblížek, Mála

Petrásek (Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Loukota, Kaltenböck, Starý – Tůma (A), T. Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Hruška, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Nowák

Srovnání týmů

Předchozí článek