Klub

DĚČÍNSKÉ HOKEJISTKY SOUBOJ O 5. MÍSTO NEZVLÁDLY

6. 3. 2024 REPORTÁŽ

V sobotu přivítaly Medvědice na domácím ledě hráčky týmu HC Kobra Praha v utkání o páté místo v tabulce. Děčínské hokejistky se po předchozích sezónních výsledcích (prohra 3:2, domácí výhra 2:1 a výhra v prodloužení 1:2 v Praze) cítily být v mírné převaze. Bohužel pokyn trenéra Martina hrát si svou hru a nepustit Pražanky ke kotouči se nepovedlo dodržet, první puk skončil v domácí brance v 10. minutě. Odpověď přišla až v 19. minutě z hole Žilkové, které asistovala Vobořilová. Do druhé třetiny vstoupily děčínské hráčky s o to větším odhodláním, bohužel ve 3. minutě se trefila hostující Czerweková a Děčín stále tahal za kratší konec. Po brance stejné hráčky ve 29. minutě zamíchal trenér Bedan sestavu, ale než se Medvědice stačily rozkoukat, přidala Kobra další gól ve 30. minutě, do konce třetiny přibyl ještě jeden. Přes čarování se sestavou ve třetí třetině Medvědice obdržely ještě 2 branky a snížení Zavadilové po nahrávce Hueberové už přineslo jen kosmetickou úpravu konečného skóre. Musíme přiznat, že Kobra přijela do Děčína velmi dobře připravená a předvedla lepší výkon. K poslednímu zápasu vyjedou naše hokejistky v neděli 10. 3. do Liberce.

HC Děčín – HC Kobra Praha 2:7 (1:1, 0:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Žilková (Vobořilová), 54. Zavadilová (Hueberová) – 10. Broďáková, 23. Czerweková (Cvrkalová), 29. Czerweková, 30. Kotyrová (Solařová), 39. Prošková (Procházková), 46. Solařová (Kocourková), 47. Czerweková (Eignerová)