„JSEM NADŠENÝ A DOUFÁM, ŽE TO BUDE DOBRÁ SEZÓNA,“ SVĚŘIL SE JAN KOTYZA, PRVNÍ DĚČÍNSKÁ POSILA

31. 5. 2024 Rozhovor s Janem Kotyzou

Vloni to ještě nevyšlo, letos už ano a Jan Kotyza se stal vůbec první posilou děčínského kádru pro sezónu 2024/25. Čtyřiadvacetiletý obránce byl v kontaktu s vedením Medvědů už před minulým ročníkem, ale z jeho možného angažmá nakonec sešlo. Odchovanec libereckého hokeje tak zažil další bodově povedený rok v krajské lize, kde má bilanci více jak bod na zápas. Bývalého hráče Nové Paky zdobí kromě produktivity také univerzálnost, takže umí zastat roli i v útoku, kde donedávna nastupoval.

Honzo, vítej v Děčíně, jak se zrodil tvůj příchod?
Už minulý rok jsem byl v kontaktu s panem Oliveriusem, doporučoval mě Tomáš Nezbeda, ale musel jsem to loni odříct, protože jsem byl na operaci s kolenem a nestihl bych se na sezónu pořádně připravit.

Jsi rád, že to letos už vyšlo?
Teďka už to konečně vyšlo a doufám, že to bude dobrá sezóna. Jsem z toho nadšený, ale zároveň i trochu nervózní, protože jsem pořádně 2. ligu nehrál. Když jsem nastupoval za Jablonec, tak jsem byl ještě mladý a odehrál jen pár střídání v této soutěži. Takže tento ročník bude pro mě, dá se říct, premiérový. Doufám, že se povede.

Přicházíš jako posila do obrany, nicméně dříve jsi nastupoval v útoku, jak došlo ke změně postu?
Neudělal jsem tryout v Benátkách, tak jsem šel pracovat a k tomu začal hrát v Turnově, kde už bylo místo pro útočníky obsazené, takže mě pan trenér Slabý přehodil do obrany.

Jak sis zvykal na nový post?
Ze začátku jsem byl nervózní, ale pak mě to tam začalo bavit víc, jak v útoku.

Táhne tě to jako bývalého útočníka dopředu?
Občas se tam zapomenu a hraji čtvrtého útočníka (smích).

Kdyby bylo potřeba zaskočit v útoku, tak to pro tebe nebude problém, že?
Určitě nebude a rád bych si tam někdy v sezóně zahrál. Samozřejmě proti slabším týmům (smích).

V loňské sezóně jsi nastupoval za Novou Paku v krajské lize, kde se ti bodově dařilo, jak se za tím ohlížíš?
Jsou to takové smíšené pocity. Měli jsme v týmu hodně kluků, co dřív hráli 2. ligu, dobré hokejisty, ale sezóna skončila spíš neúspěchem.

Jaká je dneska vůbec kvalita v krajské lize, šla nahoru podobně jako ve 2. lize?
Vloni jsem naskočil také do pár zápasů za Hronov, když potřebovali pomoct, tak bych řekl, že rychlostní rozdíl tam byl, ale jinak má Krajská liga Královohradeckého a Pardubického kraje velkou kvalitu. S kluky, s nimiž jsem se o tom bavil, říkali, že je to hodně podobné 2. lize a že je to vůbec nejlepší krajský přebor, který se u nás hraje.

Dáváš si nějaké cíle do nové sezóny?
Nekazit to klukům (smích). Nějaký bodík bych chtěl posbírat a doufám, že dojdeme ještě dál, než se došlo vloni.

Děkujeme za rozhovor

Následující článek