Report

Report ze zápasu HC Děčín vs. HC Letci Letňany (0:1p)

Report ze zápasu HC Děčín vs. HC Letci Letňany (0:1p)

18. 3. 2024

Je konec. Grizzly byli ve čtvrtém osmifinálovém duelu aktivnějším týmem, ale šance se jim proměnit nepovedlo. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, které po pěti minutách rozhodl letňanský Pavel Mrňa. Sezóna tak pro Medvědy končí v osmifinále se stejným soupeřem jako v té loňské. Hokejisté Děčína však na sebe mohou být hrdí, protože se ve velké konkurenci západní skupiny 2. ligy umístí na krásném 5. místě. Děkujeme všem za podporu!

Grizzly vstoupili do čtvrtého střetnutí stejně jako v Letňanech aktivně, nicméně na první gólovou šanci si museli počkat až do 11. minuty, kdy se před letňanským gólmanem zjevil David Tůma, avšak jeho možnost zastavil Vojtěch Nečas. V 15. minutě se děčínské obraně nepovedlo vyhodit, čehož mohl využít Petr Poppel, ale zblízka Lukáše Lavingera nepřekonal. V 18. minutě hráli Medvědi pár sekund v pěti proti třem a v největší příležitosti pálil těsně vedle Vladimír Brož.

Ve 25. minutě měl další velkou šanci David Tůma, když v přesilové hře výborně nastavil svou hůl a málem usměrnil puk do sítě. V polovině utkání vyplaval kotouč na Lukáše Vacína, který však z bezprostřední blízkosti na brankáře nevyzrál. Ve 32. minutě se při letňanských závarech musel pořádně ohánět děčínský strážce svatyně, nicméně Lavinger soupeři nedovolil skórovat. V poslední minutě druhé části najížděl zleva Oto Theimer, jehož ránu zlikvidoval gólmanův beton.

Ve třetí třetině toho moc k vidění nebylo, jelikož se hrála urputná bitva a nikdo nechtěl udělat chybu. Největší příležitost v ní měl Petr Poppel, když v 52. minutě při přesilovce vyslal z pravého kruhu jedovku, kterou však Lavinger dokázal vytěsnit nad. Ani v následujících minutách branka nepadla, takže se šlo za stavu 0:0 do kabin a následného prodloužení.

Prodloužení začal nebezpečnou ranou Tomáš Pšenička, jenž střílel z mezikruží, ale Lukáš Lavinger předvedl ukázkový zákrok lapačkou. V čase 65:04 ukončil hokejové drama Pavel Mrňa. Letňanský útočník tečoval nahození Zorana Fialy, čímž změnil dráhu letícího puku a ten skončil za brankovou čarou – 0:1. Pro Letce to byl postupový gól do čtvrtfinále, pro Medvědy to znamenalo konec sezóny.

Branky a asistence: 66. Mrňa (Z. Fiala, Sklenář)
Sestava HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Tomšík, Petrásek, Kaltenböck – D. Tůma (A), Jursa, Faigl (C) – Smola, Nezbeda, Parshakov – Černý, J. Tůma, Postl – Nowák, Chovanec
Sestava HC Letci Letňany: Nečas (J. Němeček) – Ducháč, Hamšík, L. Chalupa (A), Gurjevskij, Drtina, D. Němeček, Z. Fiala – Kysela, Poppel, Theimer – Arnošt (C), Turek, Sklenář (A) – Korčák, Mácha, Mrňa – Poul, Pšenička, Vacín – Labuzík
Stadion: Děčín

Partneři

Více
Úvod