„MUSÍME SE Z TOHO POUČIT,“ UVĚDOMUJE SI PO PORÁŽCE JAKUB ČERNOHORSKÝ

24. 10. 2022 Rozhovor s Jakubem Černohorským

Na sobotní utkání budou chtít zapomenout děčínští hokejisté, kteří se z Chebu vrátili s vysokou porážkou. O nepovedeném zápase mluvil Jakub Černohorský, který v Děčíně působí už druhou sezónu v rámci střídavých startů z prvoligových Litoměřic.

První třetina se nepovedla a vlastně udala směr zápasu. Co za tím stálo?
První třetina bohužel rozhodla o celém zápase. Před začátkem jsme si řekli, jak do ní chceme vstoupit, ale nepodařilo se nám to plnit. A soupeř nás přehrával jenom pohybem a tím, že využil našich chyb.

Srazilo vás to do dalšího průběhu utkání?
Chtěli jsme se zápasem ještě něco udělat a měli i šance v průběhu druhé třetiny, ale pátý a šestý gól nás definitivně srazil.

Soupeř vás často dokázal přebruslit, nemohlo se do toho promítnou třeba i delší cestování?
Nechci se vymlouvat, ale je to možné, cesta do Chebu byla dlouhá. Nicméně rozhodně to nebylo to, co zápas rozhodlo.

Co je potřeba změnit, aby se podobný výkon neopakoval v dalších zápasech?
Musíme se z toho poučit a přestat ztrácet body se soupeři okolo nás, protože to by nás mohlo v závěru soutěže při boji o play-off mrzet.

Ve středu vás čeká Hronov, bude důležité hodit tento zápas za hlavu?
Ten zápas už je za námi a ve středu jedeme do Hronova odčinit porážku, dlužíme to i fanouškům.

Ty máš už druhou sezónu vyřízené starty do Děčína. Jak sis zvyknul, že působíš v podstatě ve dvou týmech?
Já jsem hlavně rád, že můžu hrát a v Děčíně toho prostoru dostávám opravdu hodně. Snažím se tu důvěru splatit a doufám, že budu týmu prospěšný.

Děkujeme za rozhovor