A-tým

PO ČTYŘECH ZÁPASECH SLAVÍ DĚČÍN VÝHRU

PO ČTYŘECH ZÁPASECH SLAVÍ DĚČÍN VÝHRU

1. 12. 2022 Report: Děčín zdolal Řisuty

Děčínští hokejisté v rámci 21. kola přivítali na svém ledě HC Řisuty a po utkání mohli slavit zisk všech tří bodů. Vítězství nad středočeským celkem se však nerodilo úplně lehce, protože soupeř dokázal dvakrát smazat děčínský náskok. Nicméně poslední dvě branky dali Medvědi a díky tomu vyhráli 5:3.

Hned ve druhé minutě mohl potrestat špatnou rozehrávku Děčína Petr Patyk, ovšem Lukáš Lavinger byl připraven. V 9. minutě měly velkou šanci Řisuty, když Zdeněk Petráš obral o kotouč obránce a poslal nabídku Vítězslavu Bílkovi, jenže jeho teč šla vedle. Chvíli potom ve 12. minutě dostal přihrávku do jízdy David Tůma, kterému následnou střelu vyrazil Filip Šubrt. Puk se však vrátil na hokejku děčínského útočníka a ten ještě vybídl ke skórovaní Tomáše Faigla, jehož pokus skončil v síti – 1:0. Z podobné pozice, ze které padla první branka, zakončoval potom i Tomáš Nezbeda, jenomže minul. Asi dvě minuty před první sirénou jel z úhlu sám Aleš Chamrád, ale Lavinger byl v pohotovosti.

Vstup do druhé části vyšel lépe Buldokům a v čase 20:48 se prosadil Vítězslav Bílek – 1:1. Děčínští se vrátili do vedení v čase 26:03. Tomáš Nezbeda si našel puk po střele Vladimíra Brože a nadvakrát překonal Šubrta – 2:1. Chvíli na to se trefil po pěkné akci Tomáš Pšenička, kterému připravil pozici Daniel Mikulec – 3:1. Ve 29. minutě to mohlo být už o tři branky, když Daniel Volráb těsně před brankářem adresoval přihrávku na Pavla Zajana, avšak ten velkou šanci neproměnil. V čase 30:56 využily Řisuty přesilovku zásluhou dorážejícího Martina Bláhy – 2:3. Vyrovnání přišlo v čase 36:35, kdy Ondřej Sýkora jel v samostatném úniku a překonal Lavingera – 3:3. Necelou minutu a půl před koncem prostřední periody poslal Děčín znovu do vedení Michal Trávníček. Adam Charvát svým pohybem uvolnil děčínského kapitána, následně mu přihrál a ten nekompromisně zavěsil – 4:3.

Medvědi měli na konci 44. minuty možnost dvojnásobné přesilovky a největší šanci při ní měl T. Nezbeda, ale zblízka se netrefil mezi tři tyče. Děčín to mrzet nemuselo, neboť prudká prudká rána Jakuba Černohorského zapadla až za Šubrta – 5:3. V 56. minutě měl dobrou příležitost Trávníček, jenomže hostující brankář předvedl skvělý zákrok.

HC Děčín – HC Řisuty 5:3 (1:0, 3:3, 1:0)

Branky a asistence:
12. Faigl (Tůma, T. Nezbeda), 27. T. Nezbeda (Brož), 28. Pšenička (Mikulec, L. Nezbeda), 39. Trávníček (Charvát, Volráb), 46. Černohorský (Volráb, Pšenička) – 21. Bílek (Křepelka), 31. Bláha (Sýkora, Křepelka), 37. Sýkora (Řepka, Zich)

Sestava Děčína:
Lavinger (Skokan) – Brož, Kučera, Černohorský, Charvát, Klement, Mikulec – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Zajan (A), Volráb, Trávníček (C) – Pšenička, L. Nezbeda, Černý – Macek

Sestava Řisut:
Šubrt (Pánek) – Řepka, Rudovský, Janda, Zich, Strnad, Potechin – Pejchal, Rendla, Bláha, Petráš, Okegawa, Chamrád, Patyk, Křepelka, Sýkora, Bílek (C)


Předchozí článek

Následující článek

Partneři

Více
Úvod