Rozhovory

„UKÁZALO SE, ŽE TÝM MÁ VNITŘNÍ SÍLU,“ OCENIL PO VÝHŘE NAD PIRÁTY DOMINIK KUČERA

28. 11. 2023 Rozhovor s Dominikem Kučerou

Po 18 dnech se Dominik Kučera znovu objevil na ledě chomutovské ROCKNET ARÉNY. Tentokrát však přijel na půdu favorita jako soupeř a pomohl Medvědům k senzační výhře. Grizzly v zápase ukázali, že je jen tak nic nezlomí a hned třikrát dokázali srovnat nepříznivý stav. V posledním vyrovnání měl prsty i dvaadvacetiletý obránce, když asistoval u branky Davida Tůmy při závěrečné power play. O osudu utkání nakonec rozhodovaly nájezdy, ve kterých byli děčínští hokejisté úspěšnější.

Gratuluji k výhře, jak cenné jsou dva body získané z Chomutova?
Děkuji. Určitě jsou cenné, ještě proti týmu, který je na druhém místě tabulky. Za dva body jsme rádi.

V zápase jste dokázali ubránit hned pět přesilovek soupeře, byl to jeden z klíčů úspěchu?
Musím podotknout, že Pety (Michael Petrásek) zachytal výborně. Myslím si, že ty přesilovky bráníme vcelku dobře, takže za mě určitě.

Hned třikrát se vám povedlo vyrovnat proti druhému celku tabulky, co to ukazuje o týmu?
Bylo to těžký utkání, ale hrát se dá s každým a ukázalo se, že tým má vnitřní sílu a že je potřeba hrát naplno až do konce.

Po 18 dnech jsi nastoupil znovu na chomutovské půdě, ale tentokrát jako soupeř, neměl jsi problém trefit správnou šatnu?
Popravdě vůbec, moc jsem se tam neohřál, takže v tom nebyl problém. Ale s pár kluky jsme se potkali před šatnami a popovídali si (smích).

Proběhlo před utkáním nějaké hecování s bývalými spoluhráči?
Jojo, něco tam párkrát proběhlo (smích).

Utkání jste vyhráli po nájezdech, neptali se tě spoluhráči, co platí na Martina Altrichtera?
Ano, kluci se mě ptali, co by na něj mohlo fungovat, tak jsem se snažil poradit a kluci to zvládli výborně.

Ve středu zajíždíte na led Kralup, bude potřeba potvrdit získané body z Chomutova?
Určitě, musíme se na to dobře připravit, abychom předvedli stejnou bojovnost a vyhráli zápas.

Děkujeme za rozhovor

Následující článek