„JE TO SKVĚLÝ POCIT, ANI SE TO SLOVY NEDÁ POPSAT,“ RADUJE SE PO PREMIÉROVÉ BRANCE PETR HRUŠKA

16. 12. 2022 Rozhovor s Petrem Hruškou

Na středeční večer určitě nezapomene Petr Hruška. Sedmnáctiletý útočník, který nastoupil potřetí za "A" mužstvo, se dočkal své premiérové branky a dvou asistencí v dospělém hokeji. Děčínský odchovanec nyní zažívá povedené dny. V neděli se navíc v Regionální lize juniorů, v zápase proti Novému Bydžovu, blýskl neuvěřitelnými deseti body za 4 góly a 6 asistencí.

Péťo gratuluji, máš za sebou první gól v dospělém hokeji a k tomu dvě asistence. Jaké jsou tvoje pocity?
To se nedá slovy ani popsat, je to skvělý pocit. To se dá zažít jen jednou za život. Samozřejmě jsem rád, že jsme vyhráli a ještě, že se mi k tomu podařilo přidat pár bodů.

Schoval sis puk?
Ano, spoluhráči mi ho vzali hned potom, co jsem vstřelil gól. Puk jsem dostal po zápase a mám ho u sebe schovaný.

Asi to v kabině nebude zadarmo, že?
Musel jsme platit i za první zápas v áčku, tak musím platit i za první gól. Ještě se mi k tomu zrovna připočítalo, že jsem dal desátou branku zápasu, takže budu platit i za to (smích).

Proběhly gratulace?
Ano, hned po gólu a potom i po zápase mi gratuloval skoro každý z týmu. Rodina se byla podívat, takže i od nich hned přišla gratulace.

Ty zažíváš povedené dny. V neděli si v Regionální lize juniorů zapsal 10 bodů (4+6) a nyní máš za A-tým první gól a asistence. Je to pro tebe životní týden?
Dá se říct, že se mi tento týden dost podařil a doufám, že to bude i dál pokračovat.

Pojďme k zápasu, který jste nezačali nejlíp, a celá první třetina nebyla z vaší strany úplně ideální…
Soupeř se dostal do hry tím, když jsme je nechali dát vyrovnávající branku. Doufali jsme, že nám padne druhý gól, což se potom povedlo. Já si myslím, že celkově se nám zápas vydařil a byli jsme lepším týmem.

Řekli jste si k té první třetině něco v kabině, protože pak jste začali úřadovat?
Probírali jsme to. Samozřejmě byla škoda, že jsme inkasovali branku na 1:1. Po gólu jsme byli oproti soupeři na koni, akorát to chtělo přidat další gól a už žádný nedostat.

V posledních zápasech jste doplatili na špatnou koncovku. Je tahle kanonáda takovou psychickou vzpruhou?
Myslím si, že jo. Teďka to bude pro všechny jednodušší. Navíc se vyhrálo, takže bude lepší nálada.

Děkujeme za rozhovor

Předchozí článek