Preview

GRIZZLY MAJÍ PŘED SEBOU TŘI DOMÁCÍ ZÁPASY V ŘADĚ. NEJPRVE DORAZÍ LETŇANY

20. 2. 2024 PREVIEW

Nadstavbové boje vrcholí a Medvědi si zítra na domácí půdě můžou definitivně zajistit místenku v osmifinále play-off. Co je k tomu potřeba? Jakákoliv výhra nad soupeřem z Letňan. K postupu by samozřejmě pomohla i porážka Mostu, jenž v souběžně hraném utkání hostí Tábor, nicméně Grizzly udělají vše pro to, aby pražský celek v probíhajícím ročníku podruhé před zraky svých fanoušků porazili. Středeční měření sil s Letci startuje v 18:00, přijďte podpořit děčínské hokejisty.

Nepovedený zápas v Táboře
Na poslední vystoupení v Táboře budou chtít Medvědi co nejrychleji zapomenout. I když byli týmem, který otevřel skóre zápasu, nakonec se z jihu Čech vrátili s krutým výsledkem a nenavázali tak na domácí výhru 3:2.

HC Tábor – HC Děčín 8:1 (1:1, 3:0, 4:0)
Branky a asistence: 7. Šulek (Suchánek), 24. Jáchym (Šulek), 30. Hubata (Šulek, Hajič), 33. Huna (Zadražil, Seidl), 49. Dančišin (J. Duda, Plášil), 51. Matušík (Jáchym, Huna), 53. Seidl (Hajič, Zadražil), 59. Hubata (Matušík) – 6. Nezbeda (Brož)

Horák (od 33. Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Tomšík, Loukota, Petrásek – D. Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Smola, J. Tůma, Macek – Nowák, Černý, Chovanec – Parshakov

Přestřelka pro Letce
Ke gólové přestřelce došlo v utkání mezi Mostem a Letňany. Domácí Lvi si díky lepšímu začátku vypracovali vedení 4:2, jenže hokej se hraje 60 minut, takže Letci měli čas se stavem něco udělat. A to také provedli a v 51. minutě vyrovnali. Nerozhodný duel rozhodla branka vstřelená dvě minuty před koncem, která přisoudila výhru pražskému celku.

MOSTEČTÍ LVI – HC Letci Letňany 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)
Branky a asistence: 1. Písařík (Havlůj), 14. Písařík (Rykl, J. Procházka), 22. Mical (Böhm), 23. Jindra (Nedrda) – 17. Háva (Ducháč, Jobánek), 23. Š. Turek (L. Chalupa, Labuzík), 27. Š. Turek (Korčák), 51. Mrňa (Kysela, D. Němeček), 58. Poppel (Korčák)

Sestava Letňan:
Nečas (23. J. Němeček) – L. Chalupa, Z. Fiala, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Háva – Mrňa, Labuzík, Kysela – Š. Turek, Korčák, Poppel – Poul, Mácha, Theimer – Jobánek, Vacín, Ducháč

Vendeta za prosinec
V základní části se radovaly oba celky, zejména prosincová výhra byla pro Děčín velmi cenná, neboť přišla po dlouhých jedenácti vzájemných zápasech. V nadstavbě zatím dominovaly Letňany, když na svém ledě vyhrály 6:2.

HC Letci Letňany – HC Děčín 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky a asistence: 13. Arnošt (Kysela, Poppel), 33. Hamšík (Drtina, Mrňa), 39. Theimer (Korčák, Sklenář), 42. Arnošt (Kysela, Hamšík), 45. Poppel (Arnošt), 49. Poppel (Sklenář, L. Chalupa) – 32. Brož (Nezbeda, Faigl), 53. Jursa (Brož, J. Tůma)

Nečas (Ježek) – Z. Fiala, L. Chalupa (A), Ducháč, Hamšík, Gurjevskij, Drtina – Korčák, Sklenář (A), Mrňa – Poppel, Arnošt (C), Kysela – Š. Turek, Labuzík, Poul – Theimer, Pšenička, Vacín – Mácha

Horák (od 45. Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Tomšík, Petrásek, Starý, Kaltenböck, Hercík – D. Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Smola, Černý, Jouza – Parshakov, J. Tůma, Jursa – Nowák, Hruška, Macek