Rozhovory

„MUSÍME SE PONAUČIT ZE ZBYTEČNÝCH CHYB A VÝRAZNĚ ZLEPŠIT HRU V PŘEDBRANKOVÉM PROSTORU,“ NABÁDÁ JAN TŮMA

25. 1. 2024 Rozhovor s Janem Tůmou

Tradičně náročný duel v Letňanech mají za sebou děčínští hokejisté. Spokojení však být nemohou, protože z hlavního města odjeli po porážce 2:6 s prázdnou. Letci byli lepším týmem, což v rozhovoru uznal Jan Tůma, který si připsal asistenci u posledního gólu. Dvaadvacetiletý útočník zmínil, co je potřeba v příštích zápasech zlepšit a taky prozradil, jak si užívá návrat do Děčína.

Máte za sebou utkání v Letňanech, jaké bylo?
Utkání v Letňanech bylo jako vždy těžké, je tam malé hřiště, na které jsou Letňany zvyklé a těžko se proti nim u nich hraje. Soupeř byl lepší a nezbývá nic jiného než jim pogratulovat k vítězství.

V polovině utkání se vám povedlo vyrovnat, nicméně soupeř bleskově odpověděl. Srazilo vás to?
Inkasovaná branka ihned po vyrovnání vás vždy srazí, navíc v zápase, ve kterém jsme neměli tolik šancí.

Nástup do poslední třetiny patřil Letňanům, byl to rozhodující moment zápasu?
Myslím, že ano, po jejich odskočení na 4:1 nás prakticky už skoro k ničemu nepustily.

Program je nabitý a hned zítra vás čeká Tábor, bude lepší hodit porážku za hlavu?
Určitě ano, musíme se ponaučit ze zbytečných chyb a výrazně zlepšit hru v předbrankovém prostoru, odkud jsme v posledních zápasech dostali dost gólů.

Kudy myslíš, že by proti Táboru mohla vést cesta k nějakým bodům?
Tábor má velice zkušené mužstvo, kde hrají kvalitní hráči. My se musíme vyvarovat zbytečných chyb a hrát poctivý jednoduchý hokej na obě strany.

Jak si užíváš návrat do Děčína?
⁠Já osobně jsem moc rád, že mohu být zpět, vrátil jsem se do známého prostředí, kde je skvělý kolektiv a jsou skvělí fanoušci. Dostávám od trenérů dost prostoru, za což bych jim chtěl poděkovat.

Děkujeme za rozhovor